Menu
CHIP Speedtest

Více soukromí ve Windows 10: skvělá aktualizace užitečného nástroje pro ochranu před spywarem

05.12.2019 06:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Více soukromí ve Windows 10: skvělá aktualizace užitečného nástroje pro ochranu před spywarem

Více soukromí ve Windows 10: skvělá aktualizace užitečného nástroje pro ochranu před spywarem | foto: CHIP

Ochrana osobního prostoru je pro Windows 10 tvrdým oříškem. Zahrnutá nastavení a nástroje zřídkakdy přinášejí něco užitečného. Program O&O ShutUp10 šmírování přibrzdí.

Do aktuální verze byly přidány některé zajímavé funkce. Ochrana dat není ve Windows 10 nejvyšší prioritou. Mnoho skrytých nastavení umožňuje počítači odesílat data do společnosti Microsoft. Možnosti nastavení jsou přitom velmi omezená. V základní konfiguraci lze nastavit mnoho voleb, skutečná kontrola je ale možná jen hlubšími zásahy, které se prostřednictvím nástrojů Windows realizují velmi komplikovaně. Program O&O ShutUp10 tato hlubší nastavení usnadňují. Nástroj nemusíte instalovat, stačí pouze spustit soubor EXE.

V aktuální verzi jde především o sledování aktivit uživatelů. Nyní je můžete zcela deaktivovat, aby již vaše aktivity nemohly být předávány společnosti Microsoft. Možnost cloudové schránky lze nyní zamknout. Nástroj podporuje listopadový update Windows 10, verze 1909.

o-oshutup10-logo
O&O ShutUp10 1.7.1404    
Bezplatný antispywarový nástroj pro Windows 10.

 

Přehledný s jednoduchým ovládáním

o-oshutup10-10

Jednoduché ovládání: stačí jen pár kliknutí a můžete převzít nastavení ohledně ochrany osobních údajů.

Zřetelně a do několika kategorií jsou rozdělena jednotlivá nastavení, která obsahují i konkrétní vysvětlení. Jde např. o skupiny "Ochrana osobních údajů" nebo "Zabezpečení". Důležitý je sloupec "Doporučeno", kde se dozvíte, zda se jedná o povinná nastavení, nebo volitelné možnosti. V každém případě uživatelé mají nad nastaveními plnou kontrolu, mohou je samostatně volit nebo převzít programem nabízené návrhy prostřednictvím volby "Akce". Co je důležité: každý systém je trochu jiný a hluboké zásahy do systému se mohou negativně projevit na jiných místech. Z toho důvodu ShutUp10 nastavuje bod obnovení, a také umožňuje obnovit tovární nastavení systému Windows.

Obsahuje mnoho šikovných funkcí

o-oshutup10-20

Prostředí programu je přehledné a poskytuje mnoho doplňkových informací.

Do nástroje se znovu a znovu přidávají nové přepínače, odpovídající velkým aktualizacím systému Windows 10. Například deaktivace historie vyhledávání, sledování aktivity a odesílání telemetrií. ShutUp10 poskytuje pro každý bod vysvětlení. Modrošedé zbarvení tlačítek by mělo objasnit, zda už je funkce aktivována nebo ne.

Užitečný nástroj pro ochranu osobních údajů

O&O ShutUp10 je užitečný nástroj pro ochranu dat pro Windows 10, který při velkém množství nastavení šetří čas. Obsluha je jednoduchá, vysvětlení jsou srozumitelná a díky zabudovaným bezpečnostním mechanismům se nemusíte příliš bát vedlejších účinků.

Nicméně podobně jako u všech systémových nástrojů platí: hluboké zásahy do Windows mohou vést k vedlejším účinkům. Při aktivaci dodatečných možností proto buďte opatrní.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.