Menu

Vícerežimová pracovní stanice

19.02.2016 10:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vícerežimová pracovní stanice

Vícerežimová pracovní stanice | foto: CHIP

První vícerežimová pracovní stanice Lenovo ThinkPad P40 Yoga přináší možnost pracovat jako na tabletu na plně vybavené mobilní pracovní stanici.

Lenovo představilo zařízení ThinkPad P40 Yoga, což je výkonná mobilní pracovní stanice s otočným displejem. Může se tedy na ní pracovat v režimu Notebook, Stojánek, Stan a Tablet. Profesionálové tak získají volnost při práci. Přesnost při skicování poskytuje citlivé pero společně s dotykovým displejem s technologií Wacom Active ES. Tato kombinace dokáže rozlišit více než 2000 úrovní tlaku na IPS displeji s vysokým rozlišením (2560x1440). Lenovo navíc ve spolupráci se společností Wacom vytvořilo softwarový ovladač, který imituje dojem pera a papíru při práci na notebooku. Součástí zařízení je volitelně také dobíjecí pero ThinkPad Pen Pro s výměnnými hroty.

Vedle schopnosti vytvářet skici nabízí novinka výkon mobilní pracovní stanice. S grafickou kartou NVIDIA Quadro M500M GPU s 2 GB VRAM je ThinkPad P40 Yoga certifikována po spuštění celé řady profesionálních aplikací. Zařízení navíc disponuje procesorem Intel Core i7 CPU 6. generace, až 16 GB RAM a úložištěm 512 GB SSD.

lenovo-thinkpad-p40-yoga-01-nahled

Lenovo ThinkPad P40 Yoga je také vybavena klávesnicí „Lift ‘n’ Lock“. Jakmile se zařízení přepne do režimu Tablet, rám klávesnice se automaticky nadzvedne a klávesy se uzamknou, aby nedocházelo k jejich nechtěnému stisknutí. Konstrukce notebooku prošla testy Mil-SPEC, takže odolá i náročným pracovním podmínkám a navíc je díky použití pokročilých materiálů velmi lehký. ThinkPad P40 Yoga podporuje dokovací řešení Lenovo OneLink+. Veškeré dokovací funkce, včetně zdroje napájení využívají jediný kabel pro připojení. Mobilní pracovní stanice ThinkPad P40 Yoga bude dostupná od poloviny února za cenu začínající na 53 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení