Menu

Vizuální rádio

06.09.2018 13:29 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vizuální rádio

Vizuální rádio | foto: CHIP

Český rozhlas spouští na platformě O2 TV vizuální rádio. S pilotním vysíláním začíná stanice Český rozhlas Radiožurnál. Do konce letošního roku se vizuální podoby v O2 TV dočká i Radio Wave.

Český rozhlas nabídne na platformě společnosti O2 Czech Republic v rámci nové služby aktuální zpravodajství, pohledy do studií a výběr tweetů z účtu @Radiozurnal1. Vizuální podoba stanice Český rozhlas Radiožurnál je umístěna v O2 TV set-top boxu, kde doplňuje současnou nabídku televizních stanic. Důležitou součástí je i pravá část obrazovky, do níž se stahují například dopolední rozhovory Lucie Výborné, statické pohledy kamer do studií a režie stanice ČRo Radiožurnál a také tweety z účtu @Radiozurnal1. Na zpravodajský obsah odkazuje informační lišta, která je zobrazena v celé dolní části obrazovky. K dispozici je zde přehled titulků z portálu iROZHLAS.cz, který je neustále aktualizován, další součástí grafiky je i přesný čas.

radio2-nahled

Výhodou vizuálního rádia, které si získalo velkou popularitu například v Itálii nebo Nizozemsku, je, že divák získá všechny podstatné informace, které se aktuálně dějí, a to bez nutnosti zapnutí počítače, případně vyhledávání přes mobilní telefon. Dominantním prvkem je grafika, která obsahuje zejména fotku moderátora ve studiu. Pod ní je umístěná časová lišta s informacemi o vysílání včetně aktuálně hrané skladby. „O2 TV je i tentokrát o krok napřed před konkurencí a svým divákům přináší možnost jejich oblíbenou rozhlasovou stanici nejen slyšet, ale i vidět. Fanoušci Českého rozhlasu mohou také využít možnosti poslechnout si a zhlédnout pořady, které jim utekly ve vysílání, a to až sedm dní zpětně,“ uvedla šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová.

Vizualizace digitálního vysílání je jednou priorit Českého rozhlasu, který se snaží držet vize „Poslouchat letmým pohledem“. „Cílem je namísto černé obrazovky při poslechu vysílání Českého rozhlasu nabídnout posluchačům, kterých je na televizi nezanedbatelné množství, i doplňkovou vizuální složku. Stejně jako rozšiřujeme IPTV vysílání, aktuálně pracujeme na dalším vizuálním rozvoji DAB+. Do budoucna plánuje ČRo poskytovat tento servis pro všechny rozhlasové audio kanály i na distribučních sítích dalších partnerů,“ dodal ředitel oddělení Nová média Českého rozhlasu Jiří Malina.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení