Menu

Vodácká Kilometráž – nová aplikace do chytrého telefonu

13.06.2016 13:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vodácká Kilometráž – nová aplikace do chytrého telefonu

Vodácká Kilometráž – nová aplikace do chytrého telefonu | foto: CHIP

V České republice je vodáctví velmi populární Pokud patříte mezi vodáky, tak je tu pro vás nová mobilní aplikace, která vám zajistí přehled o situaci na řece. Jmenuje se Vodácká Kilometráž a je určená pro chytré telefony s Androidem. 

Aplikace vás upozorní na jezy, kiosky, restaurace, půjčovny lodí i na ubytovací zařízení. Prozradí vám, jak velká vzdálenost odděluje dva kempy nebo jestli už je řeka po nočním dešti sjízdná. Také se dozvíte, jestli je jez před Vámi zákeřnou pastí na vodáky nebo stupněm, který snadno sjedete.

Dostupné informace jsou průběžně aktualizované, a pokud při své plavbě narazíte na nějakou novou překážku, kupříkladu na padlý strom, můžete ji do aplikace sami zanést. Aplikace je dostupná také off-line, takže ji můžeme využít i v místech bez dostupného mobilního signálu. Aktuální informace o sjízdnosti řek získává aplikace ze stránek hydrometeorologických ústavů. Kilometráž je šetrná i k baterii telefonu a GPS proto využívá jen v nutných případech.

kilometraz-nahled

Pro letošní sezónu tvůrci zmapovali celkem 16 českých řek. Kilometráž je dostupná v Google Play a je zdarma. Je určená po telefony, které fungují na systému Android. Aplikaci, která přinese tyto informace do českých (mořských) kajaků, kánoí a raftů, vyvinula firma IT Operations. Více informací naleznete také na webu www.vodacka-kilometraz.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení