Menu

Všechny Galaxy S6 nemají stejný fotoaparát

08.05.2015 11:02 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Všechny Galaxy S6 nemají stejný fotoaparát

Všechny Galaxy S6 nemají stejný fotoaparát | foto: CHIP

Kromě snímačů od Sony používá Samsung ve svých supersmartphonech i snímače vlastní výroby.

Nové smartphony Samsung Galaxy S6 a S6 edge se usadily na prvních dvou příčkách našeho Top 10 hodnocení – a to i díky špičkové kvalitě snímků ze svého 16Mpx fotoaparátu. Ukázalo se ovšem, že ne všechny kusy Galaxy S6 obsahují stejný snímací čip fotoaparátu – existují varianty se snímačem Sony IMX240 a rovněž i se snímačem ISOCELL, který vyrábí přímo Samsung. Výrobce přitom ve specifikacích smartphonů neuvádí, jaký snímač je v konkrétním přístroji použit a nelze to zjistit například ani dle regionu, pro který je přístroj určen. Serveru The Verge se podařilo získat vyjádření Samsungu ve smyslu, že noví majitelé Galaxy S6 či S6 edge obdrží vždy smartphone se špičkovým fotoaparátem, bez ohledu na to, jaký snímací senzor je v konkrétním přístroji použit.

Server Sammobile provedl důkladné srovnání snímků pořízených smartphony s různými typy čipů, přičemž ISOCELL od Samsungu si vedl o něco lépe při focení za horších světelných podmínek a nabídnul lepší vyvážení bílé barvy. Snímač Sony fotil lépe za dobrého světla a jeho snímky byly detailnější.

samsung-galaxy-s6-1000-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení