Menu

Všichni to znají, všichni to používají: Microsoft konečně vylepšuje ovládání hlasitosti ve Windows

18.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Všichni to znají, všichni to používají: Microsoft konečně vylepšuje ovládání hlasitosti ve Windows

Všichni to znají, všichni to používají: Microsoft konečně vylepšuje ovládání hlasitosti ve Windows | foto: Markus Spiske/Unsplash

Každý, kdo zná vzhled ovládacích prvků pro nastavení hlasitosti ve Windows, ví, že jejich grafika už dávno neodpovídá modernímu designu Windows 11. Microsoft nyní poprvé ukazuje nový vzhled ve verzi Preview. Pomocí programu ModernFlyouts získáte moderní ovládání reproduktorů hned i pro Windows 10.

To, co je v určitém období považováno za elegantní a moderní, se pravidelně mění. A je to i otázka vlastního vkusu. Vzhledem k rychlosti změn a různým trendům není divu, že operační systémy, jako například Windows, obvykle trochu zaostávají, anebo jsou divokou směsicí různých typů designů, odpovídající době vzniku jednotlivých komponent. To je patrné zejména v systémech Windows 10 a 11.

Microsoft se to ale snaží v postupných krocích vylepšovat. V nejnovější sestavě Windows 11 v Insider kanálu je mimo jiné k dispozici nový výsuvný panel pro ovládání hlasitosti. Když ve Windows stisknete tlačítko pro nastavení hlasitosti reproduktoru, zobrazí se posuvník v Metro designu ještě z dob Windows 8. To už ale neodpovídá současným verzím Windows 10, natož Windows 11.

Vzhledem k tomu, že nový vzhled ovládacího prvku je prozatím dostupný pouze pro členy programu Insider, pokud by uživatelé chtěli jeho modernější a stylovější vzhled ihned, musejí si jej aktivovat sami a sáhnout po řešení jiného poskytovatele. Jedním z nich je freeware ModernFlyouts.

modernflyouts-logo

ModernFlyouts - Windows 10 App 0.9.3.0

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí „ModernFlyouts“ dáváte plovoucím ovládacím prvkům Windows 10 nový vzhled.

modernflyouts-community.github.io
modernflyouts

Nový vzhled ovladače hlasitosti ve Windows 11. Ještě ale chvíli potrvá, než bude k dispozici všem uživatelům. | Zdroj: Microsoft

Po stažení, instalaci a spuštění aplikace automaticky provede požadované změny v nastavení, a poté pokračuje v nenápadném běhu na pozadí. Klasický výsuvný ovladač přitom není úplně ztracen, ale pouze skryt. V případě potřeby není problém se k němu velmi rychle a snadno opět vrátit.

V nastavení lze také určit, které prvky mají být nahrazeny, zda se mají zobrazovat v tmavém či světlém režimu a mnoho dalšího. K možnostem nastavení máte přístup prostřednictvím ikony aplikace v oznamovací oblasti Hlavního panelu (SysTray). Pokud nyní kliknete na ikonu hlasitosti, zobrazí se změněná moderní nabídka.

Pomocí aplikace ModernFlyouts se dá nahradit nejen ovládací prvek hlasitosti, ale také posuvník nastavení jasu, režim letadla anebo oznámení aktivace klávesy Caps Lock. Pro takové případy poté Windows použijí odpovídají prvky také v moderním změněném designu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení