Menu

Výhody klasiky: důmyslný multimediální přehrávač konkuruje VLC

31.05.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Výhody klasiky: důmyslný multimediální přehrávač konkuruje VLC

Výhody klasiky: důmyslný multimediální přehrávač konkuruje VLC | foto: Rod Long/Unsplash

Poté, co původní vývojáři ukončili svou podporu programu v roce 2017, zažil Media Player Classic díky široké základně fanoušků velký návrat. Opět se objevují pravidelné aktualizace tohoto open source nástroje, který díky velkému rozsahu funkcí může směle konkurovat přehrávači VLC.

Nejoblíbenější volbou pro ty, kterým nestačí obsažené nástroje Windows pro přehrávání médií, je rozšířený VLC Player. Vynikající alternativou k oblíbenému přehrávači je ale Media Player Classic. Úspěšný projekt byl v roce 2017 skutečně zrušen. U fanoušků byl ale natolik oblíben, že bez okolků v dalším vývoji open sourcového přehrávače pokračovali sami. Nyní tedy existují různé verze. Kromě Black Edition se dále aktivně rozvíjí zejména Media Player Classic – Home Cinema a dostává pravidelné aktualizace.

Aktualizace na verzi 1.9.12 obsahuje několik nových užitečných funkcí. Například byla přidána základní podpora pro vložené titulky WebVTT. Po pauze delší než deset minut přehrávač videa nyní může před pokračováním vyhledat poslední "přerušení" videa. Tím se znovu inicializuje dekodér videa, aby se zabránilo případným pádům.

Kromě toho bylo opět opraveno několik chyb, které obsahuje hot fix 1.9.12.4. Jde o problémy s nízkou kvalitou titulků, které se objevovaly v některých situacích, a chyba přehrávače, která se vyskytovala při jeho spouštění na monitorech s vysokým rozlišením. 

mediaplayerclassic-logo

Media Player Classic - Home Cinema 1.9.12

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Populární alternativa Windows Media Playeru je k dispozici ve 32 a 64bitové variantě, i v přenositelné verzi.

Stáhněte si

 

Media Player Classic: jedna z nejlepších alternativ VLC

mpc

Silný multimediální přehrávač s bohatými možnostmi nastavení pro univerzální použití. | Zdroj: Media Player Classic/13. reasons why

Původní verze programu neobdržela od roku 2017 žádné aktualizace. Ale od okamžiku, kdy se z něj stal projekt s otevřeným zdrojovým kódem a chopili se ho nadšení vývojáři, rozvíjel se hned v několika směrech. Ať už jde o původní projekt, nebo jeho pokračování po roce 2017, program se stále těší velké oblibě.

A má to své dobré důvody. Přehrávač nabízí širokou škálu podporovaných kodeků. To uživatelům dovoluje přehrávat různá média, například DVD ale i široký výběr dalších digitálních formátů, a to bez nutnosti manuální instalace kodeku. Dostanete tedy vše, co potřebujete.

Praktická je také funkce dálkového ovládání, pomocí které lze program používat vzdáleně prostřednictvím webového rozhraní přes jiné zařízení ve stejné síti. Celkově je přehrávač štíhlejší a rychlejší alternativou k programu, který je už součástí Windows a nabízí také praktické doplňky.

A MŮŽE PŘIJÍT DALŠÍ večer plný filmů

Media Player Classic přichází s mnoha praktickými funkcemi. Ať už tedy chcete poslouchat oblíbenou hudbu, užívat si klipy nebo sledovat celovečerní film, pro všechny varianty nabízí skvělou výbavu. Velmi praktická je zejména funkce vzdáleného ovládání, která zajišťuje, že průběhu filmového večera nemusíte neustále vstávat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení