Menu

Výkonné desktopy a tenký klient

30.03.2010 07:18 | Redakce Chip + Přidat komentář
Výkonné desktopy a tenký klient

Výkonné desktopy a tenký klient | foto: CHIP

Společnost Dell uvádí na český trh nový výkonný desktop Dell OptiPlex 980 a tenkého klienta Dell FX100. OptiPlex 980 je v porovnání se svou předchozí generací až o 35 % výkonnější. Integruje v sobě poslední generaci technologie vzdálené správy Intel vPro a Intel KVM (Keyboard, Video, Mouse).

Dell OptiPlex 980 dále nabízí novou generaci výkonných dvou i čtyřjádrových procesorů Intel Core i5 a i7, rychlé SSD disky s kratší přístupovou dobou a ekonomický provoz díky napájecímu zdroji s 90% účinností. Nabízí se v provedení minitower, desktop a SFF (Small Form Factor) za cenu od 15200 Kč bez DPH.
Dell FX100 je tenkým klientem, který je nově nabízen jako samostatně funkční zařízení. Podporuje virtualizační technologie VMware View 4.0. Dell FX100 je koncipován tak, aby fungoval na klasických LAN i WAN sítích a podporuje tak směr PC-over-IP (PCoIP).
Klientská stanice Dell FX100 je určena společnostem, které chtějí využívat vzdálený přístup k virtualizovaným desktopům nebo naopak k výkonným workstationům. Jedná se o model dříve dostupný pouze jako koncové zařízení pro rackový Dell Precision R5400. Klient nemá vlastní procesor, operační systém nebo image firemního disku.  Cena začíná na 10600 Kč bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení