Menu

Výkonné SSD disky

03.04.2015 15:25 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Výkonné SSD disky

Výkonné SSD disky | foto: CHIP

Společnosti Intel představila disky Solid-State Drive 750 Series, což jsou nejvýkonnější klientské SSD disky této firmy. Jsou čtyřikrát výkonnější než klasické SATA SSD.

intel-ssd-750-series-half-height-half-length-add-in-card-1-nahled

Nové SSD disky Solid-State Drive 750 Series využívají čtyřlinkové rozhraní PCIe 3.0 a NVM Express (NVMe) standardu, takže jsou teoreticky až čtyřikrát výkonnější než klasické SATA SSD. Dostupné budou ve formě PCIe 3.0 karty a také jako 2,5“ řešení. Kapacitu mají od 400 GB do 1,2 TB a dosahují sekvenčního čtení rychlostí až 1200 MB/s.

Současně byla také představena řada disků Intel SSD 535 Series, které mají zajímavý poměr mezi cenou a výkonem a jsou určeny pro běžné uživatele. Dodávají se v kapacitách od 120 do 480 GB a dosahují rychlosti čtení až 540 MB/s. Mají buď klasický formát 2,5“ nebo M.2 (80 mm).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení