Menu

Výkonný a všestranný COOLPIX P7800 a malý COOLPIX S02

17.09.2013 06:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Výkonný a všestranný COOLPIX P7800 a malý COOLPIX S02

Výkonný a všestranný COOLPIX P7800 a malý COOLPIX S02 | foto: CHIP

COOLPIX P7800 je fotoaparát s profesionálním výkonem v kompaktním těle a model COOLPIX S02 je zase levný a malý přístroj pro běžné použití.

Společnost Nikon uvedla dva nové kompaktní fotoaparáty řady COOLPIX: výkonný a všestranný COOLPIX P7800 se světelným objektivem NIKKOR 28–200 mm f/2–4, velkým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 12 miliony pixelů a vestavěným elektronickým hledáčkem; a extrémně kompaktní COOLPIX S02 s dotykovým displejem, záznamem Full HD videosekvencí a obrazovým snímačem CMOS s 13 miliony pixelů.

Fotoaparát P7800 je určený pro náročné fotografy, kteří chtějí přístroj s manuálním ovládáním a přitom snadnou přenosnost v kompaktním těle. Všestranný a pohotový fotoaparát je vybaven světelným objektivem NIKKOR s 7,1× zoomem.

Velký obrazový snímač CMOS s 12 miliony pixelů poskytuje v kombinaci s vestavěným elektronickým hledáčkem a otočným a výklopným 3“ monitorem kontrolu nad fotografickým procesem. Fotoaparát umožňuje sériové snímání frekvencí až 8 sn./s. Zaznamenává snímky i ve formátu RAW. Rozlišení videosekvencí je Full HD 1 080p (25 nebo 30 sn./s) a k dispozici je vestavěný stereofonní mikrofon (plus vstup pro externí mikrofon). Během nahrávání lze ovládat čas závěrky, clonu, citlivost ISO a předvolbu Picture Control a používat manuální zaostřování, optický zoom a vyvážení bílé barvy. Přístroj je kompatibilní s sadou příslušenství včetně bezdrátového adaptéru WU-1a.

COOLPIX P7800 bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 12 890 Kč.

Nikon COOLPIX S02 – přístroj v miniaturním provedení

COOLPIX S02 je malý fotoaparát, který má obrazový snímač CMOS s rozlišením 13 milionů pixelů, 7,3 GB interní paměti a nabízí 3× optický zoom. Má dotykový displej, intuitivní rozhraní a blesk s xenonovou výbojkou. Umí také zaznamenat Full HD videosekvence. Program Noční krajina umožňuje dosáhnout pěkných výsledků při použití nízkých citlivostí ISO kombinací čtyř snímků pořízených velmi rychlou frekvencí.

Přístroj je dostatečně lehký (100 g) na to, abyste jej mohli mít zavěšený na krku. K dispozici jsou barevná provedení bílá, růžová, modrá a zrcadlová. COOLPIX S02 bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 2 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení