Menu

Výkonný nástroj pro zálohování: vyhněte se zbytečným ztrátám dat

11.09.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Výkonný nástroj pro zálohování: vyhněte se zbytečným ztrátám dat

Výkonný nástroj pro zálohování: vyhněte se zbytečným ztrátám dat | foto: Lutz Peter/Pixabay

Pravidelné zálohování je dobrou praxí, pokud chcete zabránit ztrátě dat. Pomocí vhodného programu, jakým je například Aomei Backupper, můžete proces zálohování automatizovat.

Nově vydaná verze s označením 6.0 má několik zajímavých nových funkcí a oprav chyb. Aomei Backupper je skvělý zálohovací program, který je i ve standardní bezplatné verzi pro mnoho uživatelů zcela dostačující. Můžete jej použít v vytvoření kompletních záloh systému, k samostatnému uložení důležitých souborů, nebo k synchronizaci adresářů.

V aktuální verzi 6.0 Aomei dále rozšířil funkci synchronizace a nově vždy provádí vzájemné porovnávání změn ve zdrojových a cílových adresářích. Tato pokročilá verze je ale k dispozici pouze ve verzi Pro, která je placená. Uživatelé standardní bezplatné verze se mohou těšit na nový design oblasti Nástrojů, kde byla rozšířena jejich nabídka. Kromě toho vývojáři vylepšili systém aktualizací a opravili chyby v plánovači úloh a při práci se skrytými položkami.

Stáhněte si: Aomei Backupper

aomeibackupper-logo

Aomei Backupper 6.0 Final

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného programu Aomei Backupper můžete snadno a rychle vytvářet zálohy svých dat.

Stáhněte si

 

Výhody
přírůstkové i rozdílové zálohy
umožňuje časové plánování záloh
komfortní uživatelské prostředí
Nevýhody
kompletní nabídka funkcí je dostupná pouze v placené verzi Pro

Aomei Backupper: svěží grafika usnadňuje ovládání

V dřívějších testech zálohovacích programů Aomei Backuper zbytečně ztrácel body především díky tomu, že jeho ovládání nebylo tak jednoduché, jako v případě konkurence. Zkušení uživatelé, kteří se v problematice orientují a vědí, kam sáhnout, neměli s programem problém. Pro méně zkušené uživatele ale bylo komplikované se v programu orientovat, a to i díky jeho zastaralému uživatelskému rozhraní. Aktuální verze Backupperu je v tomto ohledu přepracovaná a nabízí inovovaný design.

Úvodní stránka programu nabízí přehled všech záloh, které jsou nastaveny. Tyto zálohy lze přímo zde spustit ručně, nebo zvolit některé z praktických funkcí prostřednictvím nabídky nastavení. Co je také příjemné, na obrazovkách s vysokým rozlišením se už položky menu v uživatelském rozhraní nezobrazují posunutě.

Pomoc prostřednictvím asistentů

V oblasti "Záloha" lze vytvářet různé formy záloh, například obrazy kompletního systému, nebo zálohy konkrétních souborů. V části "Obnovit" se spouští nahrávání pořízených záloh a speciální část je určena pro klonování pevných disků a systémových dat.

Logika programu včetně asistenta funguje dobře a navrhuje vhodné cíle zálohování. Pokud připojíte externí pevný disk a zvolíte zálohu systému, stačí vše potvrdit kliknutím na "Start" a o zbytek se už postará průvodce zálohováním. Podobně to funguje i v případech zálohování souborů a adresářů. Stačí pouze zvolit určené soubory k zálohování a zbytek už nechat na zálohovacím programu.

Užitečné detaily

aomeibackupper-1

Zálohování můžete automatizovat časovým plánováním. | Zdroj: Aomei

Navzdory své jednoduchosti program nezapomněl na užitečné detaily. Několik zajímavých funkcí lze objevit v nabídce Možností; například komprimaci anebo režim zálohování. Některé zajímavosti ale obsahuje pouze placená verze Pro a patří k nim šifrování. Časový plánovač je ale k dispozici i v bezplatné verzi a velmi usnadňuje automatizaci záloh.

Proces zálohování je doprovázen animovanou grafikou včetně procentního zobrazení. Tak získáte přehled o průběhu backupu. Chybí ale odhad zbývajícího času do dokončení zálohy.

Nástroj, který se hodí každému uživateli

Pravidelné zálohy jsou dobrou praxí. Existuje mnoho programů včetně bezplatných, které za vás v tomto ohledu udělají spoustu práce. Dlouhodobě k nim patří i program Aomei Backupper a nyní se i snadno používá. Standardní verze je i nadále bezplatná a dá se k základním zálohám bez problému použít.

Pokud by vám z jakéhokoliv důvodu program nevyhovoval, dají se využít i další alternativy bezplatných zálohovacích programů.

Stáhněte si: zálohovací nástroje

macriumreflect-logo

Macrium Reflect Free 7.2.4156

CHIP hodnotí Dobrý

Nástroj pro zálohování, vytváření obrazů disků a klonování.

Stáhněte si
personalbackup-logo

Personal Backup 6.1.8.0

CHIP hodnotí Dobrý

Program pro zálohování dat s podporou automatizace na různé typy cílových úložišť: lokální nebo externí disk, síťový disk nebo FTP server.

Stáhněte si

mohlo by vás také zajímat: nemusí to být vždy ccleaner – i jiný bezplatný nástroj poměrně důkladně vyčistí windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.