Menu

Nemusí to být vždy CCleaner, i jiný bezplatný nástroj vyčistí Windows velmi důkladně

03.09.2020 06:25 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nemusí to být vždy CCleaner, i jiný bezplatný nástroj vyčistí Windows velmi důkladně

Nemusí to být vždy CCleaner, i jiný bezplatný nástroj vyčistí Windows velmi důkladně | foto: Goversoft/PrivaZer

Uživatelé Windows, kteří svůj systém pravidelně čistí, musí vědět, kam sáhnout. Skryté možnosti a datové smetí není často úplně jednoduché najít. Oblíbený CCleaner v tom může velmi pomoci. Kdo ale hledá důkladnou alternativu, neudělá chybu s PrivaZerem.

Bezplatný program PrivaZer chrání soukromí uživatele a pomůže zbavit počítač zbytečného datového smetí, které se časem nahromadí například při instalacích, odstraňování instalací nebo aktualizacích. U jednotlivých nastavení software nenechá uživatele bezradným a vždy se pokusí podrobně vysvětlit, jaká opatření při čištění počítače provede. To pomůže pochopit funkci nástroje a jednotlivé procesy v PC.

Program je obzvlášť vhodný pro méně zkušené uživatele, kterým poskytne možnost více proniknout do fungování systému. CCleaner v tomto ohledu nabízí jen krátké popisné texty.

Nástroj získal malou, ale praktickou aktualizaci. Verze 4.0.9 vylepšuje uživatelské rozhraní a poskytuje vylepšené mazání zbytečných dat, vzniklých při používání kancelářských programů OpenOffice, LibreOffice, a textového editoru Notepad++. Detailnější popis všech změn i u předchozích updatů najdete v poznámkách k vydání.

Stáhněte si: PrivaZer

privazer-logo

PrivaZer 4.0.9

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Program vyčistí počítač, pomůže s vymazáním různých zbytečných souborů a zlepší ochranu soukromí.

Stáhněte si
privazer-logo

PrivaZer Portable 4.0.9

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Čistící program lze spustit i bez nutnosti instalace a používat v přenositelné verzi na více PC.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché ovládání
uvolňuje místo na disku
Nevýhody
proces čištění trvá dlouho

Privazer: pomůže lépe porozumět prováděným aktivitám

provazerupdate1

Lepší ochrana soukromí nebo raději pohodlí? Rozhoduje uživatel. | Zdroj: Goversoft

Při instalaci a prvním spouštění programu potěší, že vývojáři se starali o uživatelskou přívětivost. Uživatelé mohou program také použít ve verzi Portable čili bez nutnosti instalace. "První kroky" v programu jsou popsány pochopitelně a dobře uživateli vysvětlují funkci programu. K dispozici je průvodce pro začátečníky a pokročilé uživatele. Můžete se např. dozvědět, co to jsou smart cookies. Prostřednictvím několika obrázků je vysvětleno, jaké dopady může mít např. deaktivace funkce automatického vyplňování formulářů, vymazání dočasné paměti obrázků nebo starších verzí Windows.

Privazer a ochrana dat

provazerupdate2

Internetové aktivity: zde uživatelé zanechávají opravdu velké množství stop. | Zdroj: Goversoft

Činnostmi v internetovém prostředí po sobě zanecháváme velké množství digitálních stop. Sledování cookies nebo internetové historie hodně prozradí o našich zvyklostech a zájmech. PrivaZer tato data smaže a také prověří, jaké stopy jsme zanechali na vlastním PC. Vyhledá, jaké soubory by měly být vymazány, ukáže jaký software byl aktivní a jaké zápisy v registru je k tomu možné najít.

Nástroj také spolehlivě detekuje zbytečné soubory. Podle potřeby je může vymazat nebo vysypat koš bez zanechání stop.

Může také sledovat aktivity

provazerupdate3

Aktivity Windows prozradí, co vše se na PC provádělo. | Zdroj: Goversoft

PrivaZer je možné použít i pro sledování aktivit na PC. Můžete si vyhledat informace o posledním využívání programů na PC, jaké programy a kdy byly spouštěny, jaké webové stránky byly navštíveny a jaké soubory se otevíraly a používaly. Tyto stopy lze také pomocí programu odstranit.

Prověření externích paměťových nosičů

Programem si můžete oskenovat i USB disky, připojené pevné disky, síťové disky nebo SD karty. Během instalace si praktickou funkci mazání PrivaZerem můžete integrovat do kontextové nabídky Windows. Pokud tak učiníte, můžete nevratně mazat soubory nebo bezpečně vyprázdnit koš přes pravé tlačítko myši.

Nemusí to být vždy jen CCleaner

Uživatelské rozhraní CCleaneru je modernější a přehlednější. Pokud z jakéhokoliv důvodu hledáte jeho alternativu, která je bezplatná a nabízí podobné funkce s jejich důkladným prováděním, PrivaZer vám dobře poslouží. Software je pravidelně aktualizován včetně doplňování nových možností.

mohlo by vás také zajímat: praktický nástroj rozšiřuje funkci Spustit ve Windows – přidává praktické doplňky pro rychlejší používání

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.