Menu

Vynikající pokrytí s multifunkčním přístupovým bodem NWA1121-NI

16.07.2014 13:38 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Vynikající pokrytí s multifunkčním přístupovým bodem NWA1121-NI

Vynikající pokrytí s multifunkčním přístupovým bodem NWA1121-NI | foto: CHIP

Přístupový bod má multifunkční konstrukci pro montáž na strop, ta je výhodná pro instalaci rozsáhlých bezdrátových sítí v interiéru.

ZyXEL NWA1121-NI je přístupový bod (AP) s napájením PoE určený pro podnikové sítě WLAN. Zařízení je založeno na standardu IEEE 802.11n, je spravováno pomocí protokolu SNMP a dosahuje datových rychlostí až 300 Mb/s. Vestavěné antény tohoto přístupového bodu určeného pro montáž na strop umožňují instalovat rozsáhlé bezdrátové sítě v interiéru bez snížení bezdrátového výkonu. Pokrytí signálem je u NWA1121-NI optimalizováno díky technologiím standardu 11n, jako jsou TX Beamforming a MLD (demodulace podle nejvyšší pravděpodobnosti), které zajišťují lepší a větší pokrytí. Vzhledem ke komplexnímu provedení a podpoře protokolu IPv6 je NWA1121-NI ideálním, optimalizovaným řešením pro podniková prostředí i pro oblast pohostinství a školství. 

zyxnnwa1121-ni-eu0101f-1600x1600-nahled

Narozdíl od tradičních podnikových bezdrátových AP, které jen obtížně dosahují lepšího pokrytí nebo výkonu, se PoE přístupový bod standardu 802.11 b/g/n ZyXEL NWA1121-NI vyznačuje „multifunkčním“ provedením, které řeší všechny problémy. Obsahuje vestavěné antény, které neznamenají snížení bezdrátového výkonu. Konstrukce určená pro montáž na strop pak odpovídá potřebám „neinvazivní“ instalace s pokrytím, které je již ve výchozím nastavení optimalizováno, a to zejména pro oblasti pohostinství a školství. Zařízení NWA1121-NI, jež odpovídá normám pro instalaci do podhledu, je vyrobeno z netoxického materiálu, ze kterého se neuvolňují nebezpečné výpary. Díky tomuto bezpečnému provedení je produkt vhodnější pro nasazení bezdrátových sítí ve veřejných interiérových prostorech.

8 identifikátorů SSID pro komplexní správu uživatelů

V různých veřejných prostředích mohou správci oddělit provoz různých typů uživatelů pomocí switchů VLAN. V důsledku toho může být pro různé skupiny uživatelů nutné také nezávislé nastavení zabezpečení sítě Wi-Fi. ZyXEL NWA1121-NI nabízí až 8 identifikátorů SSID pro mapování nastavení úrovně zabezpečení sítě VLAN za účelem klasifikace uživatelů pro služby různých aplikací, jako je veřejný přístup k internetu nebo webový obsah s omezeným přístupem. Tato funkce podnikům umožňuje používat pro bezdrátový okraj sítě konzistentní správu uživatelů.

Kompatibilita s protokoly IPv6/IPv4 pro budoucí rozšiřování

Architektura IPv6, která byla navržena pro řešení problémů s vyčerpáním adres IPv4, se v současnosti široce zavádí v síťových instalacích na celém světě. Díky podpoře funkcí IPv6 přístupový bod ZyXEL NWA1121-NI pro podniky zajišťuje hladký přechod od sítí na bázi protokolu IPv4 k infrastruktuře plně založené na protokolu IPv6. NWA1121-NI podporuje duální sadu protokolů (dual-stack), která umožňuje koexistenci obou protokolů: IPv4 i IPv6. Podpora protokolu IPv6 znamená, že NWA1121-NI odpovídá současným trendům v oblasti sítí. Díky tomu budou všechny vaše investice připravené na budoucnost.

Bezdrátové technologie 11n zlepšují pokrytí až o 50 %

Ačkoli je 11n v současnosti základním bezdrátovým standardem, stále se potýká s několika nevyřešenými problémy, jako jsou nepokrytá (mrtvá) místa a neefektivní pokrytí v důsledku předpisů omezujících výstupní výkon. ZyXEL NWA1121-NI tyto problémy řeší, protože obsahuje technologie 11n pro zlepšení pokrytí, například TX Beamforming, LDPC a MLD. Díky MLD zlepšuje zařízení NWA1121-NI poměr signál-šum (SNR) zhruba o 3 dB, a bezdrátové služby jsou tak ještě stabilnější a mohou lépe uspokojovat potřeby většího počtu mobilních uživatelů.

TX Beamforming přitom rovněž eliminuje mrtvá místa, protože rozšiřuje pokrytí prostřednictvím průběžných dynamických změn fází signálu. Lepší příjem a větší pokrytí jsou výhodné pro zařízení s nízkým výkonem, jako jsou inteligentní telefony a tablety. Díky těmto zdokonalením mohou uživatelé prostřednictvím zařízení ZyXEL NWA1121-NI využívat ty nejlepší mobilní bezdrátové služby – kdykoli a kdekoli.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení