Menu

Vysílání ve 4K přes satelit Astra

17.05.2017 22:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
Vysílání ve 4K přes satelit Astra

Vysílání ve 4K přes satelit Astra | foto: CHIP

Společnosti LG Electronic a SES na desátém ročníku konference SES Industry Days v Lucembursku představily televizní vysílání ve vysokém rozlišení 4K (HFR, High Frame Rate). Obsah v tomto rozlišení byl živě vysílán prostřednictvím satelitu Astra a zobrazen na nejnovějším modelu televizoru LG OLED TV, který využívá prototyp HFR softwaru.

Nová vysílací technologie HFR zvyšuje kvalitu obrazu 4K Ultra HD zvýšením počtu zobrazovaných snímků za vteřinu až na 120, tedy maximum pro vysílání obsahu. Aktuálně nabízí poskytovatelé pouze obsah s 50 snímky za vteřinu nebo méně. Přínos je očividný především při sledování akčních pořadů nebo sportovních přenosů. Technologie zároveň eliminuje snížení kvality obrazu s vysokým množstvím pohybu, jako je například rozmazání.

„Vyšší frekvence zobrazování snímků bude důležitým krokem k dalšímu zvýšení kvality satelitních přenosů v Ultra HD kvalitě, zvláště pro sportovní pořady. Partnerství s LG Electronics je rozhodující při stanovení vysílacích standardů budoucnosti,“ řekl u příležitosti předvedení funkčního vysílání Thomas Wrede, viceprezident pro nové technologie a standardy společnosti SES.

Vedle výrobců displejů se poskytovatelé audiovizuálního obsahu připravují na uvedení druhé fáze používání technologie Ultra HD pomocí specifikace DVB UHD-1 s technologií 4K HFR. Norma UHD-1 Phase 2 zahrnuje další špičkové technologie, jako je High Dynamic Range (HDR) a nová generace zvuku (NGA).

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení