Menu

Využijte headset jako mikrofon k počítači

15.03.2017 14:35 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Využijte headset jako mikrofon k počítači

Využijte headset jako mikrofon k počítači | foto: CHIP

Sluchátka s mikrofonem (headset), která často dostanete ke smartphonu, můžete využít také jako mikrofon k osobnímu počítači. 

Ten se hodí, třeba když potřebujete skypovat, nahrávat nebo použít hlas pro ovládání PC. V některých případech budete ale potřebovat pro připojení adaptér. Pokud má váš počítač pouze jeden zvukový konektor pro sluchátka i mikrofon, můžete headset připojit rovnou do tohoto konektoru. Máte-li v počítači zvlášť konektor pro výstup na sluchátka a pro mikrofon, budete si muset pořídit jack adaptér, do kterého headset připojíte a jeho dva jacky pak zasunete do konektorů počítače. Jestliže chcete používat headset výhradně jako mikrofon, stačí, když adaptér připojíte pouze do mikrofonního vstupu. Následně je ještě nutné provést nastavení v systému Windows. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru na hlavním panelu vpravo dole a z nabídky vyberte »Zařízení pro záznam«. Otevře se okno »Zvuk«, kde máte možnost si vybrat, který mikrofon (pokud jich máte připojeno víc) chcete používat, a pokud na něj kliknete, můžete také nastavit v okně »Mikrofon – vlastnosti« jeho intenzitu. Stačí, když kliknete na záložku »Úrovně«. V záložce »Obecné« nastavte, zda se má toto zařízení používat – volba »Využití zařízení«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení