Menu

Vyzkoušejte nový Internet Explorer 11

26.07.2013 08:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Vyzkoušejte nový Internet Explorer 11

Vyzkoušejte nový Internet Explorer 11 | foto: CHIP

Microsoft zpřístupnil Internet Explorer 11 ve verzi Developer Preview pro Windows 7 a aktualizovanou sadu nástrojů modern.IE pro Internet Explorer 11.

Po nedávném uvolnění testovací verze Windows 8.1 Preview, poskytl dnes Microsoft k testování nový Internet Explorer 11 ve verzi Developer Preview také uživatelům systému Windows 7.

Nový Internet Explorer 11 umožňuje rychlejší načítání internetových stránek, přináší podporu webových standardů a zcela nově přepracované Nástroje pro vývojáře F12. Internet Explorer Developer Preview pro Windows 7 si je možné stáhnout již dnes.

Mezi hlavní výhody Internet Exploreru 11 patří:

  • Rychlejší surfování na internetu a zpětná odezva – Internet Explorer 11 je optimalizovaný pro dnešní podobu stránek a umožňuje rychlejší stahování a zobrazování s vysokou mírou interaktivity.
  • Zvýšení výkonnosti JavaScript enginu Chakra při zachování kompatibility, interoperability a bezpečnosti.
  • Hardwarová akcelerace 3D webové grafiky – Internet Explorer 11 obsahuje podporu WebGL, webové technologie, která vývojářům umožňuje vytvářet nové 2D a 3D prvky.
  • Profesionální kvalita videí na webu – Internet Explorer 11 umožňuje vytvářet HTML5 videa bez pluginů.
  • Zcela nové Nástroje pro vývojáře F12 – Internet Explorer 11 obsahuje kompletně předělané a rozšířené možnosti Nástrojů pro vývojáře F12. Tyto nástroje pomáhají webovým vývojářům diagnostikovat a optimalizovat jejich aplikace mnohem rychleji a efektivněji než dříve.
  • Interoperabilita s existujícími stránkami – IE11 funguje s již existujícími webovými stránkami, které nyní v prohlížeči Internet Explorer běží rychleji.

Více informací získáte zde.

Modern.IE pro Internet Explorer 11 – testování v novém kabátě

Společně s IE11 Developer Preview pro Windows 7 došlo také k aktualizaci modern.IE, sady nástrojů, která vývojářům umožní vyvíjet pro web a IE zase o něco jednodušeji. V souvislosti s tímto oznámil Microsoft tři nová rozšíření:

  • Nové virtuální stroje pro testování IE11 na Windows 8.1 a Windows 7.
  • Nový volně dostupný nástroj pro screenshoty, který umožní zobrazit, jak vypadají náhledy v různých prohlížečích a zařízeních.
  • 25procentní sleva na virtualizaci Parallel Desktop 8 pro počítače s Mac OS – nabídka je limitovaná pro prvních 2 500 vývojářů.

Více informací naleznete na Windows blogu a na stránce Modern.ie.

Zdroj: Microsoft.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení