Menu
CHIP Speedtest

Vyzkoušeli jsme skládací Samsung Galaxy Z Flip

18.02.2020 15:24 | Pavel Trousil
Vyzkoušeli jsme skládací Samsung Galaxy Z Flip

Samsung začne brzy prodávat skládací smartphone Samsung Galaxy Z Flip. Měli jsme možnost ho krátce vyzkoušet a první dojmy jsou pozitivní.

Po spíše manažerském rozkládacím smartphonu Galaxy Fold připravuje Samsung další zajímavý model se skládacím displejem – Galaxy Z Flip. Jde o maličký telefon čtvercového formátu, ze kterého se po rozložení, podobnému jako u klasických „véček“, stane smartphone běžných rozměrů s 6,7“ displejem.

Na zadní straně má také malý 1,1“ stavový displej, kde zjistíte kolik je hodin, případně kdo vám volá a také na něm zjistíte, co zabírá fotoaparát. Hovor můžete přijmout potažením po tomto malém displeji i v zavřeném stavu – smartphone se přepne do režimu handsfree. Nebo můžete telefon otevřít a tím hovor přijmout.

Po otevření máte k dispozici velký displej, který můžete rozdělit na dvě poloviny. V místě ohybu je mírně prohnutý, takže obraz je trochu deformovaný, ale z pohledu seshora si toho téměř nevšimnete. Displej drží v jakémkoli úhlu, čehož lze využít například tak, že telefon postavíte při fotografování na vhodné místo a máte v podstatě stativ. Polootevřený stav se může hodit i při videotelefonování.

Displej je sice skleněný, ale je potažený plastovou vrstvou, takže je náchylnější k poškrábání. S tím je potřeb počítat a neotevírat ho jednou rukou a nerýt na displej nehtem, natož ostřejšími předměty. Pokud je smartphone zaklapnutý, je samozřejmě displej chráněný. Podle výrobce by měl vydržet 200 000 složení a rozložení. Práce s ním je zábavná. Škoda ovšem vysoké ceny. Komplexní test přineseme co nejdříve, ale první dojmy jsou dobré. Bojíme se jen slabší výdrže na baterie, protože ta má kapacitu jen 3 300 mAh.

Přečtěte si také: Srovnávací test smartphonů


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení