Menu

Vzpomínáte ještě na Lancii? Tato rallyová legenda se vrátí jako elektro auto

15.10.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vzpomínáte ještě na Lancii? Tato rallyová legenda se vrátí jako elektro auto

Vzpomínáte ještě na Lancii? Tato rallyová legenda se vrátí jako elektro auto | foto: Wassim Chouak/Unsplash

Skutečná ikona rallye sportu se znovu objeví v elektrické podobě. Šéf automobilky Lancia to nyní oficiálně potvrdil v italském deníku.

Italská značka Lancia je u nás méně známá, než ostatní italští výrobci, jako je Alfa Romeo, Maserati nebo samozřejmě Fiat. V současné době má tradiční značka na trhu pouze jeden model, malý vůz Ypsilon. Lancia se však stala známou, slavnou a kultovní díky modelu Delta v rallye sportu v 80. letech.

Sériový vůz odvozený od sportovního modelu s melodickým názvem "Lancia Delta HF Integrale" přiměl milovníky motoristického sportu zpozornět už tehdy a přitahuje je dodnes. Lancia Delta se vyráběla v letech 1979-1999 a v roce 2008 byla znovu uvedena na trh. Nové verze se však už nedokázaly vyrovnat sportovním genům modelu Delta HF Integrale. V roce 2014 byl model Delta nakonec zcela zrušen.

Ale právě tato Lancia Delta má být nyní znovu uvedena na trh jako elektromobil. Šéf společnosti Luca Napolitano to prozradil italskému deníku Corriere Della Sera. "Všichni chtějí Deltu, která se vrátí a bude skutečnou Deltou: a samozřejmě bude elektrická," řekl šéf Lancie. Píše se o tom na Corriere.it v příspěvku s názvem "Lancia: «Faremo rinascere la Delta: sarà elettrica ed emozionante»".

Od roku 2026 bude platit, že k dispozici budou pouze e-vozidla značky Lancia. Žádné další informace o technologii a designu ale manažer nesdělil. Ještě předtím, do roku 2024, bude obnoven i model Lancia Ypsilon, který má být pravděpodobně také plně elektrický.

Stellantis chce uvést novou Lancii v prémiovém segmentu

lancia

| Zdroj: Julian Hochgesang/Unsplash

Lancia patří stejně jako 15 dalších mezinárodních automobilových značek do skupiny Stellantis. Společnost Stellantis nedávno oznámila strategii elektrifikace svých značek a modelů. Tato konverze je založena na nové strategii platformy. Více než 100 modelů značek Stellantis bude převedeno na čtyři platformy, které podporují jak plug-in hybridy, tak vozidla na akumulátory. Nové platformy se budou jmenovat "STLA Small", "STLA Medium", "STLA Large" a "STLA Frame".

Značka Lancia bude jednou z prémiových značek společnosti Stellantis, stejně jako DS a Alfa Romeo. Delta bude pravděpodobně založena na platformě STLA Medium. Kromě Opelu vlastní Stellantis francouzské automobilové značky Citroën a Peugeot, americké značky Jeep, Chrysler a Dodge, a italské Fiat, Maserati a Alfa Romeo.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.