Menu

Western Digital Black s kapacitou 4 TB

20.11.2012 21:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Western Digital Black s kapacitou 4 TB

Western Digital Black s kapacitou 4 TB | foto: CHIP

Western Digital uvádí na trh nový model svého nejvýkonnějšího desktopového pevného disku WD Black s kapacitou 4 TB. 3,5palcový disk s rychlostí otáčení 7200 ot./min bude zpočátku stát v přepočtu cca 7 500 Kč.

 

 

 

Řada disků WD Black  je díky kombinaci rychlosti a velké kapacity určena hlavně pro použití v herních sestavách a ve stolních počítačích orientovaných na výkon. Pevný disk WD Black kombinuje rychlost otáček 7200 ot./min, vyrovnávací paměť s kapacitou 64 MB, technologii Dual Actuator, rozhraní SATA 6 Gb/s a vestavěný duální procesor. V rámci technologie Dual Actuator je zapisovací hlava umístěna mezi dvěma polohovacími zařízeními, které vylepšují polohovací přesnost nad záznamovou stopou. První využívá elektromagnetických principů polohování, druhé využívá piezoelektrické pohyby pro zpřesnění polohy hlavy, čímž se dosahuje vyššího stupně přesnosti. Nový disk dále využívá technologii StableTrac (systém oboustranné stabilizace hřídele motorku) a technologii NoTouch.  Její princip spočívá v tom, že záznamová hlava se nikdy nedotýká povrchu ploten, což zaručuje podstatně menší opotřebení hlavy a média, stejně jako lepší ochranu disku při přepravě. Disky jsou dodávány s omezenou pětiletou zárukou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení