Menu
CHIP Speedtest

WhatsApp do budoucna s reklamou: jak vypadají nové plány pro oblíbený messenger

24.04.2020 17:30 | Jiří Palyza
WhatsApp do budoucna s reklamou: jak vypadají nové plány pro oblíbený messenger

I když to tak prozatím nevypadalo, messenger WhatsApp by měl být do budoucna financován z reklamy. Předtím by však aplikace měla být propojena s Facebookem a jeho dalšími dceřinými společnostmi.

Ve WhatsApp bude reklama. O «stavu» se to už ví delší dobu. Ještě se tak ale nestalo. Facebook si prozatím z dobrých důvodů dává na čas, nicméně umísťovat reklamy do WhatsApp plánuje. Nakonec, nějak tu investici v řádu několika miliard dolarů, kterou před lety učinil, musí dostat zpět. A reklama k tomu může být dobrou cestou.

WhatsApp je stále zcela zdarma a bez reklam. Nicméně nejpoužívanější messenger na světě má obrovský potenciál vydělat spoustu peněz. Umístění a prodej reklamy je tedy jen otázkou času.

WhatsApp a Instagram: Facebook hodlá platformy sociálních médií propojit

whatsappads1

Reklama ve WhatsApp už byla ohlášena dlouho předtím, než byly tyto plány počátkem roku 2020 pozastaveny. Nyní se mateřský Facebook k této myšlence opět vrací.

Než k tomu ale dojde, Facebook nejprve chce svoje komunikační platformy sjednotit. To bude znamenat, že bude možné přes WhatsApp chatovat z Facebook Messengeru, a také Instagramu. Přirozeně všemi směry. Teprve až toto Facebook implementuje, přijde čas na zavedení reklamy do WhatsApp. A dokonce už má i nápady na cílení reklamy ve WhatsAppu. Klienti samozřejmě nebudou chtít svou reklamu umísťovat slepě, ale s maximálním zacílením na správnou cílovou skupinu, u které bude mít největší dosah.

K tomu však bude nutné propojení telefonního čísla WhatsApp a facebookového profilu, což s sebou nese několik problémů. Ne každý uživatel WhatsApp má profil na Facebooku a přirozeně může tento krok vést k dalším obavám sledování a zneužívání osobních údajů uživatelů.

Časový rámec těchto kroků ale není doposud známý, není tedy jasné, jak dlouho to bude trvat. Stále nebylo stanoveno datum, od kdy by se měla ve WhatsApp začít reklama objevovat.

Foto v záhlaví: Tracy Le Blanc, Pexels

mohlo by vás také zajímat: WhatsApp testuje novou funkci – proč se objevil vedle profilového obrázku nový symbol?


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení