Menu

WhatsApp testuje novou funkci: proč se objevil vedle profilového obrázku nový symbol

01.04.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp testuje novou funkci: proč se objevil vedle profilového obrázku nový symbol

WhatsApp testuje novou funkci: proč se objevil vedle profilového obrázku nový symbol | foto: CHIP

V aktuální beta verzi WhatsApp znovu testuje některé funkce. Dvě z nich, které už známe z předchozích beta verzí, jsou revidovány a vylepšeny.

Novou funkci autodestrukce zpráv už WhatsApp zavedl v beta verzi, která byla vydána v březnu. Zprávy tak lze automaticky smazat po hodině, dni, týdnu, měsíci nebo roce, a to po aktivaci této funkce prostřednictvím kontaktních informací nebo skupinových nastavení. V nejnovější beta verzi 2.20.110 pro Android jsou představeny některé změny této funkce: to jsme se mohli dozvědět prostřednictvím dobře informovaného blogu WABetaInfo.

První věc, které si všimnete, je přejmenování funkce odstranění zpráv. Pokud jste ji znali pod původním názvem "Dissapearing Messages" (zmizení zpráv) a později jako "Delete Messages" (vymazat zprávy), nyní se WhatsApp rozhodl pro pojmenování "Expiring Messages" (zprávy s končící platností).

Co je také novinkou: je-li aktivována funkce "Expiring Messages", jsou příslušné konverzace označeny v přeledu symbolem hodin vedle profilového nebo skupinového obrázku. Symbol lze také vidět v otevřeném okně konverzace.

Zatímco funkci autodestrukce si mohou zvolit v jednotlivých konverzacích všichni uživatelé beta verze, ve skupinách ji mohou prozatím používat pouze správci. Podle blogu WABetaInfo je tato funkce stále ve zkušební fázi, datum uvedení na trh pro všechny uživatele WhatsApp zatím nebylo zveřejněno.

whatsappnewfunction1

Pokud je fukce aktivována, vedle profilového nebo skupinového obrázku vidíte malý symbol hodin.

WhatsApp: využití jednoho účtu na více zařízeních

Vývojáři také upravili další funkci, která už byla představena v předchozích beta verzích. V říjnu se objevily první náznaky možnosti využití účtu WhatsApp na více zařízeních.

Jakmile některý z kontaktů ve WhatsApp přidá v nejnovější beta verzi ke stávajícímu účtu nové zařízení, bude o tom druhá strana informována oznámením v konverzaci. V pozadí této novinky je ještě jedna změna. Konverzace ve WhatsApp je mezi koncovými body šifrována. Pokud je k účtu přidáno nové zařízení, změní se šifrovací kód.

Stáhněte si: WhatsApp Beta pro Android

whatsapp-logo

WhatsApp Messenger APK – Android App 2.20.110 Beta

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Otestujte si novou verzi oblíbeného messengeru ještě před oficiálním vydáním.

Stáhněte si

Mohlo by vás také zajímat: nejvíce stahované programy pro komunikaci a sdílení

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.