Menu

WhatsApp má funkce, které by si měli aktivovat všichni uživatelé. Víte o nich?

05.07.2022 15:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
WhatsApp má funkce, které by si měli aktivovat všichni uživatelé. Víte o nich?

WhatsApp má funkce, které by si měli aktivovat všichni uživatelé. Víte o nich? | foto: Rachit Tank / Unsplash

Aplikace pro chatování WhatsApp poslední dobou (a po mnohočetných průšvizích) sází hodně na bezpečnost svých uživatelů. A to nejen formou konečného šifrování (tzv. end-to-end), ale také třeba formou doplňkových funkcí, které si může každý aktivovat. Jaké jsou ty nejdůležitější?

Vaším hlavním cílem by mělo být, abyste byli vy a jenom vy jedinou osobou s přístupem k vašim chatům. Riziko odcizení účtu je však veliké, stejně tak jako pozornost nepovolaných osob, kterým půjčíte váš smartphone. Třeba na rodinné oslavě nebo když dáváte mobil do rukou vašemu partnerovi či partnerce.

Uzamčení aplikace

Přitom v nastavení WhatsAppu je plno užitečných funkcí, které ještě posílí bezpečnost vašich chatů. Zcela elementární funkcí, kterou WhatsApp nabízí, je uzamčení aplikace přímo v systému. Můžete si tak zamknout aplikaci biometrickým ověřením, třeba čtečky otisků prstů nebo pokročilou čtečkou obličeje.

Stačí zamířit do nastavení WhatsAppu > Účet > Soukromí > Zamykání obrazovky a zatrhnout jedinou možnou položku. Pak si ještě můžete nastavit, po jaké době má aplikace biometrické ověření požadovat (okamžitě, po 1 minutě, po 15 minutách, po hodině).

Dvoufázové ověření

Tuto technologii dost možná používáte u vašeho Gmailu, profilu na Facebooku nebo u mobilního bankovnictví. Dvoufaktorové ověření však umožňuje i WhatsApp a je to rozhodně funkce hodna doporučení. Vždyť se tím jednoduše ochráníte před odcizením účtu. O útočnících, kteří vám chtějí ukrást přístup k profilu, jsme informovali již několikrát.

Stačí zamířit do nastavení aplikace > Účet > Dvoufázové ověření a klepnout na Zapnout. Poté už jen stačí zvolit šestimístný PIN kód, který si budete pamatovat jenom vy a bude sloužit právě k ověření vás jakožto uživatele. WhatsApp doporučuje dvoufaktorové ověření následovně: “Pro lepší zabezpečení účtu zapněte dvoufázové ověření. Při opětovné registraci vašeho telefonního čísla v aplikaci WhatsApp bude vyžadován PIN kód.”

Oznámení o zabezpečení

Další extrémně jednoduchá volba v nastavení, díky které dosáhnete lepšího zabezpečení. Skrývá se v nastavení > Účet > Zabezpečení. Po zapnutí budete dostávat oznámení, dojde-li ke změně bezpečnostního kódu mezi vaším telefonem a telefonem některého z vašich kontaktů v rámci end-to-end šifrování. Dále je třeba upozornit, že používáte-li více zařízení, je tuto funkci třeba zapnout na každém z nich.

Zdroj: WhatsApp, The Sun

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Zamčení

    Tuhle funkci nabízí i jiné aplikace. Na vysvětlenou, toto nabízí třeba Avast. Zamknete nejen AV samotný, ale třeba i WhatsApp a další Není tam sice biometrie, ale když druhá osoba neví, že máte tuhle vychytávku, tak se v telefonu nedostane vůbec nikam a je zcela jedno, že telefon samotný je odemčený.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení