Menu

Zabezpečený Wi-Fi router

13.06.2019 09:08 | Milan Loucký + Přidat komentář
Zabezpečený Wi-Fi router

Zabezpečený Wi-Fi router | foto: CHIP

Na český a slovenský trh přichází nový dvoupásmový Wi-Fi router Netgear řady Nighthawk s vestavěnou bezpečnostní službou Netgear Armor. Ten nabízí vedle rychlého připojení i kvalitní kybernetické zabezpečení celé domácí sítě i zařízení k ní připojených.

Dvoupásmový Wi-Fi router Nighthawk RS400 pohání dvoujádrový procesor, který v kombinaci s Wi-Fi standardem AC2300 a technologiemi MU-MIMO, Dynamic QoS a Smart Connect poskytuje vysoce rychlé a spolehlivé připojení s maximální teoretickou propustností až 2,3 Gb/s (1625 Mb/s v 5GHz pásmu a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu). Kvalitní pokrytí napříč celou domácností zajišťuje trojice odnímatelných externích antén se zesilovači a technologie Beamforming, která sleduje polohu jednotlivých bezdrátových zařízení a směřuje Wi-Fi signál přímo na ně. Součástí routeru je také pět gigabitových ethernetových portů (1x WAN a 4x LAN) a dva USB porty.

Zabezpečení domácí sítě a zařízení k ní připojených poskytuje automatické tříleté předplatné služby Netgear Armor s podporou Bitdefender Total Security. Jejím prostřednictvím je zařízení schopno detekovat a následně blokovat kybernetické hrozby, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Postará se tak o bezpečné prohlížení webových stránek, ale ověří i zranitelnost jednotlivých zařízení domácnosti, ukončí podezřelé aktivity či zabrání hackerům v přístupu do sítě. Uživatel je o potenciálních hrozbách a jejich blokaci informován prostřednictvím mobilní aplikace Netgear Nighthawk.

Součástí bezpečnostní výbavy routeru Nighthawk RS400 je také podpora VPN, ochrana v rámci jednotlivých standardů (802.11i, 128bitové šifrování AES s PSK), dvojnásobná firewall ochrana (SPI a NAT), prevence před útoky DoS, oddělený přístup pro hosty, podpora https připojení, rodičovská kontrola Circle a automatické aktualizace firmwaru.

Router Nighthawk RS400 lze rychle instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím zmíněné mobilní aplikace Netgear Nighthawk. Zařízení je kompatibilní s hlasovou službou Amazon Alexa.

Router Nighthawk RS400 je už v prodeji za doporučenou koncovou cenu 6890 korun/265 euro.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení