Menu

Windows 10 bez inteligentní wi-fi

16.05.2016 13:55 | Karel Kovar + Přidat komentář
Windows 10 bez inteligentní wi-fi

Windows 10 bez inteligentní wi-fi | foto: CHIP

V rámci aktualizace s označením 14342, která se objeví v létě 2016, odstraní Microsoft z Windows funkci označovanou jako inteligentní Wi-Fi. Víte proč?

Při uvedení Windows 10 se strhla okolo bezpečnosti tohoto systému značná mediální hysterie – a to u celé řady lidí vyvolalo negativní ohlasy i v oblasti, kde to bylo naprosto zbytečné a hloupé. Mezi ně patří například funkce Inteligentní Wi-Fi, která získala nálepku – „hrozně nebezpečné“. O co ve skutečnosti jde?

Myšlenka vedoucí k této funkci byla naprosto jednoduchá – každý den se připojujete k celé řadě sítí, které mohou být užitečné i pro vaše přátele. V restauracích, knihovnách, vlacích, autobusech… všude tam můžete narazit na bezplatné připojení, které lze po zadání hesla bez omezení využívat. Abyste ale heslo získali, musíte se zeptat řidiče, číšníka, najít papír kde je napsané – a právě tento problém řešila Inteligentní Wi-Fi – stačilo, aby heslo získal jediný člověk a nasdílel ho svým přátelům. Výhrady k této funkci se ale zakládaly na její neznalosti a bizarnímu přístupu k soukromé:

1) Aktivace této funkce neznamenala to, že se budou automaticky sdílet VŠECHNA hesla. Vždy bylo nutné manuálně povolit sdílení přístupu k dané síti. Se svými přáteli jste se tak mohli podělit například jen o hesla k síti ve fastfoodu, kde se pravidelně vídáte, zatímco heslo k domácí síti mhlo i nadále zůstat vašim tajemstvím.

2) Nikdy se nesdílela přímo hesla. Princip byl následující: Hesla, která se rozhodnete sdílet, se pošlou přes šifrované připojení na server Microsoftu, kde se uloží v zašifrovaném souboru, a pak se přes HTTPS připojení pošlou na počítače nebo telefony vašich kontaktů, kteří používají funkci Inteligentní Wi-Fi.

3) Velké množství lidí má na sociálních lidí jako přátele označeny lidi, které nezná, protože automaticky odklikávají všechny žádosti.

Kompletní seznam novinek z aktualizace 14342 najdete na webu Microsoftu:

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/05/10/announcing-windows-10-insider-preview-build-14342/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení