Menu
CHIP Speedtest

Windows 10: díky bezplatnému nástroji získáte druhou nabídku Start

21.07.2020 13:00 | Jiří Palyza
Windows 10: díky bezplatnému nástroji získáte druhou nabídku Start

Hlavní panel systému Windows 10 je uspořádaný a přehledný, má ale omezené možnosti. Pokud chcete organizovat své programy i v podsložkách, musíte přebudovat celou nabídku Start. S tím pomůže malý nástroj SystemTrayMenu, který vytvoří druhé, personalizované Start menu.

Hlavní panel je centrálním prvkem systému Windows a je tomu tak už po dlouhou dobu. Obsahuje nejen odkazy na nejpoužívanější programy, tlačítko Start s jeho nabídkou, ale také systémovou lištu s mnoha mini nástroji, které zpřístupní ovládání a nastavení běžných funkcí nebo běžících programů. Co ale Hlavní panel nezvládne, je zobrazení složek nebo skupin programů. Pokud byste to chtěli udělat, musíte buď sáhnout do nabídky Start a změnit tam uspořádání programů, nebo použít nepříliš populární dlaždice.

Mnohem jednodušší to je s použitím freewaru SystemTrayMenu. Název programu prozrazuje vše: pouhými několika klepnutími myší si můžete vytvořit vlastní nabídku Start, která obsahuje pouze požadované odkazy a lze ji pohodlně umístit do systémové lišty.

Stáhněte si: SystemTrayMenu

systemtraymenu-logo

SystemTrayMenu 1.0.10

CHIP hodnotí Dobrý

S mini freewarem SystemTrayMenu vytvoříte na Hlavním panelu druhou nabídku Start.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché nastavení
funguje podobně jako složka

SystemTrayMenu: druhá nabídka Start pro Hlavní panel

systemtraymenu1

Jako základ pro nabídku slouží adresářová složka.

Prostřednictvím programu SystemTrayMenu můžete vytvořit přehlednou nabídku souborů, složek a zkratek, a vyvolat je buď kliknutím nebo pomocí klávesové zkratky. Nastavení nástroje je velmi jednoduché: vše, co musíte udělat, je vytvořit kdekoliv na úložném prostoru vašeho PC složku a do ní uložit odkazy na požadované programy nebo soubory. Použitelné jsou i několikaúrovňové podsložky, kterými si můžete zajistit pořádek v nabídce.

V nabídce programu najdete také některá užitečná nastavení: nástroj lze spustit přímo při spuštění počítače a můžete si také sami definovat vlastní klávesovou zkratku. Instalace programu není nutná, SystemTrayMenu lze aktivovat hned po rozbalení staženého archivu.

Malé věci

Drobné programy a utility jsou přesně tím, co dokáže v některých oblastech Windows 10 vylepšit. Samy o sobě jsou už Windows solidním nástrojem s tržním podílem přes 80 procent. Stále však existují maličkosti, které je potřeba dohnat či vylepšit dodatečnými programy. K dispozici je celá řada nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem, které pouhými několika kliknutími vedou k výraznému zlepšení uživatelského prostředí systému. A SystemTrayMenu je jedním z nich.

mohlo by vás také zajímat: linuxfx WX je věrnou kopií Windows 10 – alespoň co se týče vzhledu


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení