Menu

Windows 10 podporují Ray-tracing

03.10.2018 11:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Windows 10 podporují Ray-tracing

Windows 10 podporují Ray-tracing | foto: CHIP

Společnost Nvidia upozorňuje na dostupnost updatu operačního systému Windows 10 October 2018 Update, který zpřístupňuje hráčům Ray-tracing.

Společnost Nvidia nedávno uvedla novu řadu grafických karet GeForce RTX. Tyto grafické karty jsou dostatečně hardwarově výkonné, takže poprvé v historii dokážou zpracovávat ray-tracing v reálném čase. Nyní je také k dispozici Windows 10 October 2018 Update slibující rozšíření vývoje nové generace her s přirozeným osvětlením, odrazy světla a živými stíny. To vše v reálném čase.

battlefield-v-nvidia-rtx-ray-tracing-screenshot-001-nahled

Jedním z klíčových bodů Windows 10 October 2018 Update je první veřejná podpora pro Microsoft DirectX Raytracing (DXR). To je důležité minimálně ze dvou důvodů:

  • DXR poskytuje API, které všem vývojářům umožňuje přístup k podpoře GeForce RTX a ray-tracingu.
  • DXR přidává podporu ray-tracingu do operačního systému. Počítače s Windows a DirectX 12 mohou nyní spustit aplikace využívající ray-tracing v reálném čase.

geforce-rtx-bfv-nahled

Ray-tracing v reálném nabízí úroveň realističnosti daleko před současnými tradičními renderovacími technikami. Přední herní vývojářská studia pracují na titulech integrujících technologii ray-tracingu v reálném čase na grafických kartách GeForce RTX. Aktuálně tři nejočekávanější tituly budou podporovat ray-tracing: Battlefield VMetro ExodusShadow of the Tomb Raider. Další vývojáři na ně navazují a také oznámili podporu Nvidia RTX. Aplikace 3DMark přináší benchmark pro tituly podporující ray-tracing.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení