Menu

Windows 10 Widgets: praktické nástroje na pracovní ploše Windows

03.06.2021 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 10 Widgets: praktické nástroje na pracovní ploše Windows

Windows 10 Widgets: praktické nástroje na pracovní ploše Windows | foto: Win10 Widgets

Zatížení procesoru, spotřebu paměti, využití pevného disku a další důležité informace můžete neustále sledovat pomocí příslušných widgetů, umístěných na ploše systému Windows 10. Podrobněji představujeme aplikaci Win10Widgets.

V systému Windows 7 bylo možné si na pracovní plochu umístit widgety, díky kterým uživatelé měli neustále na očích interaktivní objekty a jimi zprostředkované informace. Samotný Microsoft údajně pracuje na oficiálním návratu widgetů do systému Windows 10, které by pravděpodobně měla obsahovat verze Windows 21H2.

Kdo by nechtěl do té doby čekat, může si vyzkoušet aplikaci Win10 Widgets, která je nabízí už nyní. Aniž byste museli spouštět další související nástroje, můžete si na ploše Windows zobrazit rozsáhlé analytické údaje o systému, posuvný ovladač hlasitosti nebo jiné ovladače či informační zdroje.

stahujte-program

Win10 Widgets 4.0

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj přináší na plochu Windows 10 všechny důležité informace o hardwaru, přehled o počasí nebo často využívané ovládací prvky.

Stáhněte si

 

Win10 Widgets: nejdůležitější informace přímo na vašem desktopu

win10widgets

Malá informační okna přímo na pracovní ploše, známá z Windows 7, se do Windows 10 pravděpodobně vrátí spolu s verzí 21H2. | Zdroj: Win10Widgets.com

Win10 Widgets vycházejí ze známého open sourcového nástroje Rainmeter, který umožňuje vizualizovat widgety na ploše. Win10 Widgets vám usnadní nastavení a zároveň nabídnou nespočet pěkných widgetů ve vzhledu Windows 10. V současné době je na výběr z celkem 48 widgetů, pokrývajících 14 témat, ale ne všechny jsou v tuto chvíli zcela funkční.

Zkušenější uživatelé, kteří chtějí mít non-stop přehled o zatížení hardwaru, jistě odpovídající panel využijí. Na přenosných zařízeních může pomoci například widget zobrazující úroveň nabití akumulátoru, Nebo můžete průběžně sledovat využitou a dostupnou velikost paměti na pevném disku. Pokud chcete získat hlubší přehled o konkrétní oblasti, můžete si jednoduše umístit prostřednictvím widgetu na plochu data o CPU, informace o síťovém provozu, využití operační paměti nebo celkovém zatížení systému.

Zastoupeny jsou také widgety se základními informacemi, ke kterým patří například aktuální čas a datum, nebo režim zobrazení. V nástroji jsou integrovány widgety pro nejdůležitější účely. Vzhledem k tomu, že widgety jsou konfigurovány prostřednictvím nástroje Rainmeter, můžete jejich výběr libovolně rozšiřovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.