Menu

Windows 11 budou vyžadovat informace o platební kartě: inovace vyvolává diskuze

07.03.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 11 budou vyžadovat informace o platební kartě: inovace vyvolává diskuze

Windows 11 budou vyžadovat informace o platební kartě: inovace vyvolává diskuze | foto: TheDigitalWay/Pixabay

Nové rozhodnutí Microsoftu se pravděpodobně mnoha uživatelům nebude líbit. Do budoucna se zřejmě nevyhneme při instalaci nového operačního systému zadání údajů o platební kartě. K čemu to Microsoft potřebuje?

Podle informací serveru Fudzilla nová testovací verze systému Windows 11 vyžaduje pro úspěšnou instalaci údaje o kreditní kartě. Jde o sestavu Windows 11 Insider Preview Build 22567.

Pro mnoho uživatelů by to nemělo mnoho znamenat, protože tyto informace už beztak zadali pro možnost nákupu na platformě Microsoft Store. Microsoft považuje informace o platební kartě také za součást předplatného Microsoft 365. Pokud dojde k problémům z důvodů vypršení platnosti platební karty, Microsoft uživatele informuje.

Inovace v systému Windows 11: Microsoft následuje konkurenci

windows11creditcard

Do budoucna Microsoft zřejmě plánuje požadovat při instalaci systému Windows 11 informace o platební kartě. | Zdroj: StockSnap/Pixabay

Tímto rozhodnutím Microsoft dává najevo, že z jeho pohledu začíná být možnost nakupování ve Windows stejně důležitá, jako práce nebo hraní her. Závazek zadání údajů o platební kartě by měl uživateli ulehčit případné platby za stahování softwaru z aplikační platformy, anebo objednávky různých forem předplatného. Filozofie je podobná, jako v ekosystému Apple, kde lze po vložení platebních údajů z karty využívat tuto platební metodu k nákupům na AppStore.

V nové testovací sestavě Windows 11 je k dispozici i více obsahových změn. Novinkou je například funkce Smart App Control, která sleduje nové aplikace a v případě nebezpečných projevů je blokuje. Podobné inovace by mohly být pro mnoho uživatelů velkým přínosem. Zároveň ale hrozí, že neškodné programy, a to zejména od menších vývojářů, budou stále filtrovány.

Zdroj: Fudzilla

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  jak odradit zákazníka

  Další důvod odříznout se od Windows a nepřecházet na 11… ikdyž banky mi vydají kartu i k účtu bez jediné kačky.
  Poslední dobou MS, Google i Apple dělají vše pro to abych se vrátil ke staré hloupé Nokii 6210 a hotovosti…

  Reagovat na komentář

  Microsoft ?

  Microsoft to ani tak nepotřebuje. Ten potřebuje peníze a ty mu mohou poskytnout nejen uživatele za předplatné, ale i subjekty amerických vládních složek, kterým již v minulosti MS prodával data ..
  Věřím, že se najde nějaký hack, stejně jako s HW omezením …

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení