Menu

Windows 11 s velkým omezením: Microsoft komplikuje instalaci verze Pro

21.02.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 11 s velkým omezením: Microsoft komplikuje instalaci verze Pro

Windows 11 s velkým omezením: Microsoft komplikuje instalaci verze Pro | foto: Surface/Unsplash

Nová aktualizace systému Windows 11 zavádí omezení pro všechny uživatele verze Pro. Do budoucna by ji mohlo být  možné instalovat pouze s Microsoft účtem a aktivním připojením k internetu. Novinku Microsoft testuje v programu Windows Insider.

Aktualizaci Windows 11, která přinesla mnoho vylepšení nové verze systému, Microsoft uvolnil teprve nedávno. Nyní začal v kanálu Dev programu Windows Insider testovat celou řadu nových funkcí, změny uživatelského rozhraní a přepracované aplikace. Jak ale zjistili experti z portálu ArsTechnica, jejich součástí je také jedna inovace, ze které někteří uživatelé nebudou zrovna nadšeni. Píše o tom v příspěvku "You’ll need a Microsoft account to set up future versions of Windows 11 Pro". Týká se instalace systému Windows 11 ve verzi Pro.

Od nové aktualizace lze verzi Windows 11 Pro instalovat pouze s aktivním připojením k internetu a Microsoft účtem. Toto omezení už platilo dříve pro verzi Home, nicméně pro instalaci verze Pro stačilo mít pouze lokální účet.

Omezení pro Windows 11: proč to je problém?

w11updatelimits

Do budoucna je předpokladem úspěšné instalace verze Windows 11 Pro aktivní připojení k internetu. | Zdroj: Windows/Unsplash

Pro běžné uživatele Windows 11 by toto omezení nemělo přinést téměř žádné nevýhody. Operační systém se obvykle instaluje do počítače, který je v dosahu internetového připojení. Microsoft účet lze vytvořit přímo v průběhu nastavení. Tato změna ale může být nepříjemná pro ty, kdo nemají v místě instalace internet dostupný anebo novou instalaci provádějí příliš často.

To může být například v případech, kdy pracujete jako vývojáři nebo testeři a potřebujete často instalovat a nastavovat nové verze Windows 11. Ačkoliv se nyní v diskuzích objevují příspěvky o tom, jak to lze obejít, pravděpodobně budou nabízené tipy fungovat pouze dočasně. Zůstává ještě jistá naděje, že tato změna se do produkční verze Windows 11 Pro nakonec nedostane. Jak uvádí sám Microsoft, pracuje na průběžných změnách svého operačního systému, ale některé verze, testované v programu Windows Insider, se veřejného uvolnění nemusí dočkat.

Zdroj: Arstechnica.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Doména

    To už nebude v průběhu instalace možné vybrat volbu „Připojit místo toho k doméně“? Tahle volba už od desítek umožní vytvořit lokální účet a je pak na uživateli, jestli následně po instalaci připojí počítač k doméně nebo ne a bude používat lokální účet.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení