Menu

Windows 11: unikly první obrazovky nového operačního systému

18.06.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 11: unikly první obrazovky nového operačního systému

Windows 11: unikly první obrazovky nového operačního systému | foto: Tom Warren

Poprvé se objevily snímky obrazovek, které údajně patří nové verzi Windows 11. Co všechno by nová okna měla nabídnout?

Systém Windows 11 by mohl přinést do současného designu operačního systému společnosti Microsoft některé změny. Nedávno redmondský koncern naznačil, že už brzy bude hovořit o budoucnosti svých Windows. Nyní se poprvé objevují úniky, které údajně ukazují obrazovky a videa z předběžné verze systému Windows 11.

S podobnými informačními úniky je ale potřeba zacházet opatrně. Mohlo by se samozřejmě také jednat o padělky. Pokud se ale ukáže, že šlo o úniky ze skutečně rozpracované nové verze Windows 11, můžeme už nyní odhadovat změny, ve kterých se budou odlišovat od současné verze Windows 10.

windows11

| Zdroj: Twitter/Tom Warren

Windows 11: nový vzhled operačního systému

Největší změna je hned na začátku. V systému Windows 11 by mohly být ovládací prvky na Hlavním panelu umístěny centrálně. Levá strana zůstane zcela prázdná, zatímco na pravé straně bude stále systémová lišta s oznamovacími panely. Pokud se vám tento vzhled nelíbí, nemusíte systém Windows 11 hned odepisovat. Jak ukazují další obrázky z nabídky, Hlavní panel lze také opět uspořádat doleva.

V nabídce Start systému Windows 11 už nejsou žádné dlaždice. Místo toho jsou vidět pouze ikony aplikací. Tlačítko vypnutí se přesunulo do pravého dolního rohu nabídky a vyhledávací panel je nyní nahoře.

Okna – například u Průzkumníku souborů – jsou nyní zaoblená a vypadají moderněji. Okna by také měla dostat funkci pro jejich zmenšení na určitou velikost, nebo pro jejich ukotvení v předem definovaných oblastech obrazovky.

windows11-2

Zaoblená okna, centrální Hlavní panel, inovované ikony, svěží design: první dojem z úniku obrazovek Windows 11. Uvidíme, čím nás překvapí reálná verze. | Zdroj: Tom Warren

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení