Menu
CHIP Speedtest

Windows To Go: instalace Windows na USB disk aneb jak je mít stále s sebou

07.01.2020 08:25 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows To Go: instalace Windows na USB disk aneb jak je mít stále s sebou

Windows To Go: instalace Windows na USB disk aneb jak je mít stále s sebou | foto: CHIP

Nástroj Windows To Go nainstaluje operační systém Windows na jednotku USB a zajistí, že ho tak  můžete mít vždy s sebou. Ačkoli je tato funkce oficiálně zahrnuta pouze ve verzi Enterprise, jde to.

Windows To Go řeší problém, který si mnoho uživatelů ani neuvědomuje. Systém Windows lze instalovat pouze na interní pevné disky a SSD. Pokud je ale chcete nahrát na externí datové médium, instalační program se staví na zadní. Pomocí nástroje Windows To Go Microsoft umožňuje instalaci na jednotku USB nebo na pevný disk/SSD, ale oficiálně pouze ve verzi Enterprise. Datový nosič je pak plně vybaven funkčním systémem Windows, na kterém zůstavají uložena všechna data. USB stick s Windows To Go lze poté spustit na většině ostatních počítačů, a tak lze mít Windows vlastně stále při sobě. Podíváme se na to, jak lze každou verzi Windows dostat na USB. Pomocí freewaru WinToUSB můžete na USB disk přenést jakoukoliv verzi 7, 8.1 nebo 10.

Stáhněte si: Windows To Go

wintousb-logo
WinToUSB 5.1    
Nástroj WinToUSB umožní v pouhých několika krocích vytvořit plně funkční operační systém Windows, který lze spouštět z USB flash disku.

 

windowsisodownloader-logo
Windows ISO Downloader    
Stáhněte si zdarma Windows 7, Windows 8 a Windows 10 jako ISO: uživatelský skript „Windows ISO Downloader“ to umožňuje.

 

Vše zůstane na USB disku

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.