Menu

WinRAR 6.0 je ke stažení: nejlepší komprimační program pro Windows

10.12.2020 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WinRAR 6.0 je ke stažení: nejlepší komprimační program pro Windows

WinRAR 6.0 je ke stažení: nejlepší komprimační program pro Windows | foto: koláž Chip/WinRAR

Komprese souborů a složek se používá už po celá desetiletí. Systém Windows si s archivy ZIP poradí sám, ale mnohem lépe to zvládají ostatní nástroje, jako je například WinRAR. Jeho nová verze 6.0 přináší řadu inovací.

Ve Windows už je dlouhou dobu možné komprimovat do běžného archivačního formátu ZIP. Externí nástroje ale zvládnou mnohem více formátů, pracují rychleji a bodují i díky pohodlnému ovládání a dalším funkcím, které u vestavěných nástrojů Windows nejsou k dispozici.

Jedním z nejoblíbenějších archivních nástrojů pro zpracování soborů ZIP, RAR a dalších, je WinRAR. Nyní je k dispozici v aktualizované verzi 6.0, která se zaměřuje na optimalizovaný provoz. Software lze stáhnout ve 32 i 64bitové verzi.

winrar-logo

WinRAR 6.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Známý a oblíbený komprimační program je k dispozici v aktualizované verzi 6.0.

Stáhněte si

 

Výhody
silná komprese
funguje relativně rychle

WinRAR-Update 6.0: co je nového

winrar1

Ve své aktualizované verzi se nástroj zaměřuje na optimalizaci. | Zdroj: WinRAR

WinRAR 6.0 nabízí celou řadu nových funkcí, které jsou podrobně popsány v dokumentu k vydání. Hlavní inovace ale není ani tak v nových možnostech, jako spíš v optimalizaci ovládání. Mnoho nových funkcí upravuje podrobnosti. Například se můžete setkat s větším počtem informativních varování, pokud nelze vytvořit kompletní archivy, na druhou stranu ale také existuje možnost je ignorovat kliknutím myší.

Také je nyní jednodušší rozbalování více archivů. K tomu jsou k dispozici nové volby, pomocí kterých lze určit, zda se při rozbalování souborů mají vytvářet nadřazené adresáře či nikoliv. WinRAR zobrazí varování i v případě, pokud byly soubory v archivech před uzavřením změněny jinými programy. Položka "Clear history..." smaže seznam naposledy otevřených souborů.

Shareware bez omezení

winrar2

Čtyřicetidenní zkušební verze funguje po uplynutí časového intervalu i nadále bez zakoupení licence. | Zdroj: WinRAR

Jedna licence nástroje WinRAR stojí 30 EUR a pokud chcete podpořit vývojáře, můžete si ji koupit. Už mnoho let ale platí nepsané pravidlo, že shareware lze také používat bezplatně, a to bez jakýchkoliv funkčních omezení. Zobrazených 40 dní pro testovací verzi lze ignorovat, po jejich uplynutí WinRAR funguje i nadále.

Doplňkové funkce nástroje: antivirová kontrola a benchmark

winrar3

Z prostředí WinRAR lze spustit i virový skener. | Zdroj: WinRAR

WinRAR se postará nejen o komprimaci souborů a složek, ale praktické funkce může nabídnout i v části "Tools". Jednou z nich je skenování archivů na přítomnost virů. WinRAR k tomu využívá služeb instalovaného antivirového programu, například Windows Defenderu. Archivy lze také konvertovat, opravit nebo uložit ve formátu samorozbalovacího souboru SFX.

K dispozici je také integrovaný zátěžový test, pomocí kterého můžete otestovat výkon vašeho systému. Pro lépe vypovídající výsledky je dobré před spuštěním testu ukončit všechny ostatní programy.

Používáte raději WinRAR nebo 7Zip

67%
33%
Celkem hlasů: 72

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení