Menu

WUG - Akce na leden 2015

05.01.2015 09:12 | Aleš Přistál + Přidat komentář
WUG - Akce na leden 2015

WUG - Akce na leden 2015 | foto: CHIP

Sdružení Windows User Group připravilo na začátek roku 2015 hned 5 přednášek.

wug-windows-user-group-nahled

Brno – Azure SQL Database
6. ledna 2014 od 17:00 – David Gešvindr (MCSE, MSP, MCT)

  • Z pohledu databázového vývojáře a správce si společně představíme službu Azure SQL Database. Zaměříme se na to, jak se liší „databáze jako služba“ od našeho klasického SQL Serveru, jaké přináší výhody a nevýhody. V přednášce se dále zaměříme na novinky, která tato služba v letošním roce nabídla a jejich praktický dopad na použitelnost celé služby. Stranou nezůstanou ani témata jako automatická údržba, optimalizace databáze či její zabezpečení.


Praha – Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem
8. ledna 2014 od 17:30 – Michael Grafnetter

  • Kde a v jaké podobě ukládá Active Directory hesla uživatelů? Obstojí zabezpečení hesel ve Windows v porovnání s Linuxem? Lze si nastavit jednoznakové heslo, i když to politika zakazuje? Je možné do AD přemigrovat hesla z jiných systémů? Nakolik je (ne)chráněno heslo v unattend.xml souborech? Jak bezpečně spravovat hesla lokálních účtů Administrator pomocí Group Policy? Kde jsou uloženy záložní klíče pro BitLocker? Na této přednášce uslyšíte odpovědi (nejenom) na tyto otázky.

Praha – Zkušenosti z přechodu na TFS a Agilní techniky
15. ledna 2014 od 17:30 – Robert Haken (MVP ASP.NET/IIS, MCT)

  • Praktické zkušenosti s konsolidací vývojářské platformy na Microsoft Team Foundation Server a změny vnitřního fungování vývojového týmu směrem k agilním technikám. Jak tato akce probíhala, co funguje dobře a co méně, jak zajistit ALM v praxi.

Zlín – Visual Studio tipy a triky
22. ledna 2014 od 17:30 – Jiří Činčura

  • Kolem Visual Studia je možné najít nespočet pluginu a pomocníků třetích stran, většinou zaměřené na vylepšování editoru. Je ale možné, že používáte pluginy pro funkce, které Visual Studio obsahuje. Ba možná neznáte některé jednoduché zkratky a triky, které vám ušetří mnoho času při psaní a ladění kódu. Zaměříme se na Visual Studia 2013 a 2012, avšak většina postupů funguje i ve verzi 2010. Žádné sahání na myš. Žádné pluginy.

Jihlava – Microsoft Hyper-V Best Practices
22. ledna 2014 od 17:30 – Jan Marek (MCT, MVP, MCSE)

  • Konfigurace Hyper-V v oblasti hostitelů, virtuálních strojů, sítí, úložiště, vysoké dostupnosti a disaster recovery tak, aby byla zajištěna stoprocentní podpora, bezpečnost a výkon.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení