Menu

Xboxové hry bez Xboxu? Microsoft plánuje TV stick

16.06.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Xboxové hry bez Xboxu? Microsoft plánuje TV stick

Xboxové hry bez Xboxu? Microsoft plánuje TV stick | foto: Diego Marín/Unsplash

Do budoucna by si hráči mohli užívat hry pro Xbox pouze s televizorem bez použití konzole. Microsoft plánuje TV stick, pomocí kterého to bude možné.

Microsoft plánuje rozšíření své vlastní platformy pro streamování her. Momentálně pracuje na mini zařízení, připojitelném k televizoru, které umožní provozování služeb Xbox Game Pass prostřednictvím vlastní streamovací technologie xCloud. Podle informací, zveřejněných serverem The Verge, aplikace, které nabízí služba Xbox Game Pass, by tak měly být dostupné na televizorech, které je budou podporovat buď přímo, anebo prostřednictvím připojitelného TV Sticku od Microsoftu. Podmínkou bude také připojení k internetu.

Šéfka oddělení Microsoftu pro podporu her a herních platforem, Liz Hamner, k tomu dodává, že "Microsoft spolupracuje s globálními výrobci televizorů na zabudování služeb Game Pass přímo do jejich zařízení, připojitelných do internetu. Pro hraní by tak byl potřebný už jen ovladač." Z hlediska dalšího informování veřejnosti se Microsoft prozatím drží při zemi. Konkrétní informace o tom, na kterých smart TV budou aplikace pro online streaming her dostupné, ani o termínu vydání TV sticku neupřesnil, nicméně mělo by to být v období příštích 12 měsíců.

Detaily o xCloudu a službě Xbox Game Pass

microsofttvstick

Díky spolupráci Microsoftu s výrobci smart TV by měli mít hráči brzy možnost provozovat video hry i bez herní konzole. | Zdroj: Fábio Silva/Unsplash

Rozšíření služby Xbox Game Pass na televizory by bylo dalším logickým krokem redmondského koncernu. Prostřednictvím streamovací služby xCloud je možné při provozu her vynechat konzoli Xbox Series X. Příznivci video her si tak vystačí s televizorem nebo monitorem s USB rozhraním, pevným připojením k internetu a herním ovladačem. Předplatné služby se platí měsíčně, podobně jako v případech streamovacích služeb pro filmy a seriály.

Přístupová bariéra pro hraní her se tak stále více snižuje. Lze předpokládat, že k TV Sticku bude od výrobce přibalen také ovladač, aby to provozování her usnadnilo. Překážkou by ale mohla být dostupnost dostatečně rychlého připojení k internetu. Bez něj by se uživatelé mohli setkávat s nedostatečnou grafikou nebo sekáním her.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení