Menu

Xiaomi představil novou technologii nabíjení akumulátorů: do plné kapacity za několik minut

19.10.2020 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Xiaomi představil novou technologii nabíjení akumulátorů: do plné kapacity za několik minut

Xiaomi představil novou technologii nabíjení akumulátorů: do plné kapacity za několik minut | foto: Amarnath Radhakrishnan/Pixabay

Novinka u Xiaomi – čínský výrobce smartphonů vidí budoucnost nabíjení smartphonů v bezdrátové technologii. V souladu se svou vizí společnost představila novou výkonnější technologii, kterou chce vyniknout před konkurencí.

Xiaomi dosáhl dalšího průlomu v oblasti bezdrátového nabíjení. Telefony umí nabíjet výkonem 80 Watt. Čínský výrobce se tak stal v této oblasti průkopníkem. Rychlosti bezdrátového nabíjení, které se mu podařilo dosáhnout, jiní nezvládnou ani kabelovou nabíječkou.

Xiaomi představil výkonnější technologii bezdrátového nabíjení

xiaomicharge1

Čínský výrobce Xiaomi prezentoval další úroveň výkonu bezdrátového nabíjení akumulátorů. Rychlost nabíjení spolu s udržením maximální životnosti akumulátoru považuje pro další vývoj smartphonů jako klíčovou. | Zdroj: Xiaomi

Podle informací zveřejněných na blogu Xiaomi je výrobce schopen novou technologií bezdrátového nabíjení 80W Mi dobít 4000mAh akumulátor na 10 % kapacity za jednu minutu, na 50 % za osm minut, a na plnou kapacitu za 19 minut. Po srovnání, 30W Mi Wireless Charging z loňského roku zvládl akumulátor se stejnou kapacitou dobít na 50 % za 25 minut a na plných 100 % za 69 minut.

Xiaomi už v tuto chvíli disponuje nejrychlejší bezdrátovou nabíječkou u prodávaného smartphonu. Mi 10 Ultra je vybavený 50W bezdrátovou technologií nabíjení, která dodá 100 % kapacity 4500mAh akumulátoru za 40 minut. Model se ale v Evropě neprodává. Také výrobce Oppo oznámil, že disponuje bezdrátovým řešením nabíjení s výkonem 65W, které dokáže akumulátor s kapacitou 4000 mAh dobít za 30 minut. Zatím se ale nedodává s žádným komerčně dostupným zařízením.

Mimo region Číny, kde se předhánějí společnosti Huawei a Xiaomi, ale rychlé bezdrátové nabíjení není zdaleka tak rozšířené. Nejrychlejší dostupné řešení je součástí OnePlus 8 Pro, které volitelně nabízí 30W bezdrátové nabíjení. Nabíječka MagSafe, určená pro iPhone 12, disponuje výkonem 15 W.

Xiaomi doposud neoznámil, kdy budou smarpthony s bezdrátovým nabíjením 80 W dostupné na trhu, ale nemělo by to trvat příliš dlouho. V posledních letech společnost pravidelně uvolňuje telefony se stále vyššími specifikacemi bezdrátového dobíjení, přičemž Mi 10 Ultra byl na trh uveden teprve před pár měsíci.

mohlo by vás také zajímat: samsung až na druhém místě – které jsou nejoblíbenější smartphony v prvním pololetí 2020

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení