Menu

Xiaomi představilo nový náramek Mi Band 7: měření kyslíku v krvi a placení s otazníkem

25.05.2022 15:15 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Xiaomi představilo nový náramek Mi Band 7: měření kyslíku v krvi a placení s otazníkem

Xiaomi představilo nový náramek Mi Band 7: měření kyslíku v krvi a placení s otazníkem | foto: Xiaomi / Mi Band 7 press kit

Chytré fitness náramky Mi Band od Xiaomi patří k extrémně oblíbené nositelné elektronice. Dokládá to i nejnovější generace s pořadovým číslem sedm. Mi Band 7 nabízí řadu sportovních trackerů, ale mluví se i o možnosti bezkontaktních plateb.

Čínský výrobce na své poslední tiskové konferenci představil hlavně nové příslušenství. Kromě sluchátek Redmi Buds 4 a Buds 4 Pro se dostala ke slovu také sedmá generace fitness náramku Mi Band. Ta nabízí známý design, ale také větší displej a sadu nových funkcí, které potěší sportovně založené uživatele.

Xiaomi Mi Band 7 s větším displejem

Mi Band 7 je oproti předchůdci úspornější na výšku, narostl ale do šířky. Vzrostla mu i hmotnost, 13,5 gramu je však stále velmi příjemná hodnota. Největší rozdíl ve zpracování se týká displeje, který je nově 1,62″ a jedná se o panel typu AMOLED. Rozlišení poskočilo společně s úhlopříčkou a máme zde 192 × 490 pixelů. Xiaomi si od tohoto kroku slibuje pohodlnější ovládání.

Tím hlavním, co by měl nový náramek Mi Band 7 obstarávat, je měření a výpočet vaší tělesné aktivity při sportování. Malé zařízení na zápěstí nemá problém s měřením srdečního tepu i hladiny kyslíku v krvi – v obou případech průběžně po celý den. V rámci až 120 sportovních režimů pak umí počítat nachozené kroky, spálené kalorie, ušlou vzdálenost a vystoupaná patra. Nechybí ani odolnost proti vodě do 50 metrů.

Mimo fitness funkce nabízí Mi Band i takové klasiky, jako jsou budík, minutka, stopky, předpověď počasí, ovládání hudebního přehrávač v mobilu a také upozornění na příchozí notifikace. Potěší i fakt, že kromě základní varianty byla oznámena též edice s NFC, která by v Evropě mohla umožňovat provádět bezkontaktní platby. Tuto funkcionalitu nabízí již předešlá generace, Xiaomi ji však rozvinulo pouze na pár tuzemských bank.

Výdrž solidní, cena také

Xiaomi Mi Band 7

Nový Xiaomi Mi Band 7 | Zdroj: Xiaomi / Mi Band 7 press kit

Výrobce se dále chlubí větší baterií s kapacitou 180 mAh, která má udržet přístroj v chodu zhruba 15 dní běžného používání, anebo 9 dní s maximálním vytížením.

Protože byl Xiaomi Mi Band 7 představen zatím pouze pro čínský trh, nemáme ještě k dispozici oficiální českou cenovku a také dostupnost je s otazníkem. Cena v Číně začíná na 239 jüanech, tedy asi 830 korunách bez DPH. Dlužno ještě podotknout, že se pravděpodobně jedná o cenu varianty bez NFC. Ta s bezkontaktním čipem vyjde na 279 jüanů (970 korun bez DPH).

Zdroj: Tisková konference Xiaomi

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení