Menu

YouTube kopíruje TikTok: začíná postupné uvolňování funkce "Shorts" pro krátká videa

30.07.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
YouTube kopíruje TikTok: začíná postupné uvolňování funkce "Shorts" pro krátká videa

YouTube kopíruje TikTok: začíná postupné uvolňování funkce "Shorts" pro krátká videa | foto: Laura Chouette/Unsplash

Společnost Google uvádí novou funkci své videoplatformy YouTube. "YouTube Shorts" mají konkurovat úspěšnému formátu aplikace TikTok, která se stala v oblasti sociálních médií hitem.

Úspěšný rozvoj videoslužby TikTok už jistě zaznamenal každý. Společnost Google nyní oznamuje podobný formát pro svou videoplatformu YouTube. Její "YouTube Shorts" jsou obdobou formátu krátkých videí. Podle informací na svém blogu už Google začal uvolňovat beta verzi služby "YouTube Shorts" ve více než 100 zemích.

YouTube Shorts by měly poskytovat všestranný zážitek v krátkém formátu videa

ytshorts

YouTube Shorts nabídnou mnoho kreativních funkcí. | Zdroj: YouTube Shorts, Příručka Začínáme

Nová funkce zahrnuje možnosti, jako je editace videí o délce až 60 sekund s texty, zvukovými ukázkami a dalšími klipy, automatické titulky, filtry a videa z vlastního fotoarchivu.

Mnoho funkcí je převzato z aplikace TikTok. Součástí je také řada efektů a hudba bez licence, která bude k dispozici v budoucích verzích. Pomocí různých funkcí chce společnost Google vytvořit na YouTube "všestranný zážitek" a umožnit uživatelům kreativní vyjádření. Jak se "YouTube Shorts" prosadí v porovnání s TikTokem, a také velmi podobným formátem Reels na Instagramu, se ukáže v budoucnu po uvolnění a dostupnosti funkce většině uživatelů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení