Menu

YouTube

08.10.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
domluvíte se s ním i česky!

YouTube domluvíte se s ním i česky!

Videoserver YouTube mluví od dnešního dne také česky! a to na adrese http://www.youtube.cz/.

Kromě překladu stránek do češtiny, přibyli i lokální partneři, a česká videa. "Spuštění další lokální verze YouTube je přirozeným krokem ve vývoji těchto stránek," říká spoluzakladatel a generální ředitel YouTube Chad Hurley. „Video je mezinárodní formát, který umožňuje lidem po celém světě komunikovat a vyměňovat si názory. Díky lokalizaci bude naše globální služba ještě relevantnější pro místní komunity v různých částech světa."

"Plníme náš slib a přinášíme uživatelům české YouTube, které umožní, abychom světu naplno ukázali lokální talenty a pověstný český humor," říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka a dodává "Chtěli bychom společně s uživateli vytvořit silnou českou komunitu YouTube, a tak doufáme, že do toho jdete všichni s námi".

Co hledá český uživatel?

V současnosti navštěvuje YouTube 62,4 % českých uživatelů internetu, každý den téměř 10 % uživatelů. Češi na YouTube tráví obvykle maximálně půl hodiny, každý dvacátý se ale na YouTube zapomene na více než hodinu. Český uživatel navštěvuje YouTube místo televize, obvykle se probírá videy v týdnu po večerech, v noci z pátku na sobotu a v sobotu a v neděli odpoledne. A co českého fanouška YouTube zajímá? Dívá se na vtipné scénky, amatérská videa, videa kamarádů, videa spojená s cestováním a taky... animované pohádky!

YouTube v číslech

  • Každý den si na YouTube přehrajete stovky miliónů videí, stovky tisíc jich tam denně nahrajete.
  • Každou minutu přibyde na YouTube 13 hodin videa.
  • YouTube je největší videostránka na světě a 6. největší internetová entita vůbec (Nielsen NetRatings, 07/2008).
  • Na YouTube chodí široké spektrum návštěvníků: od 18 do 54 let.

Aleš Přistál

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení