Menu

Za starý telefon Social Pass

03.05.2018 14:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Za starý telefon Social Pass

Za starý telefon Social Pass | foto: CHIP

Vodafone lidem, kteří se rozhodnou přinést na pobočku nepotřebný mobilní telefon, nabídne na měsíc aktivaci Social Passu – služby, díky které může zákazník surfovat na nejrozšířenějších sociálních sítích bez počítání dat z jeho datového balíčku.

V České republice je okolo osmi milionů telefonů, které už nikdo nepoužívá. Tak jako papír, plast a další materiály je možné také mobilní telefon ekologicky recyklovat. Slouží k tomu speciální sběrná místa, která nabízí například také Vodafone ve svých prodejnách. V rámci podpory projektu Evropského týdne udržitelného rozvoje přidá Vodafone v květnu každému i dárek za recyklaci mobilního telefonu jako poděkování za zájem o ekologii.

 „Pokud se podíváme na materiálové složení mobilního telefonu, zjistíme, že zahrnuje nezanedbatelné množství vzácných kovů, jako je zlato či stříbro. Zlata je v jednom mobilním telefonu v průměru 25 miligramů a stříbra až desetkrát tolik. Při počtu 8 milionů nepoužívaných telefonů v Česku je to až 200 kilogramů zlata a 2 tuny stříbra. Lidé se často svých starých a mnohdy i nefunkčních telefonů nechtějí vzdát, hraje v tom roli jistá forma nostalgie a také efekt cennosti u těchto druhů elektrozařízení“, říká David Vandrovec, ředitel firmy REMA Systém, která zabezpečuje recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení.

Vodafone už s pomocí veřejnosti zrecykloval od roku 2005 celých 70 000 telefonů. V kontextu celkového počtu prodaných telefonů je to ale stále málo. Aby podpořil recyklaci, nabízí během měsíce května speciální akci. Lidem, kteří se rozhodnou přinést na pobočku nepotřebný mobilní telefon, nabídne na měsíc aktivaci Social Passu – jedná se o službu, díky které může zákazník surfovat na nejrozšířenějších sociálních sítích bez počítání dat z jeho datového balíčku. Pozvánky na všechny akce a další informace najdou zájemci na webu www.tydenudrzitelnosti.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení