Menu

Zabezpečení macOS je stále důležitější

03.04.2019 09:15 | Milan Loucký + Přidat komentář
Zabezpečení macOS je stále důležitější

Zabezpečení macOS je stále důležitější | foto: CHIP

To z toho důvodu, že rostou počty škodlivých kódů i infekcí, přesto mnoho lidí věří, že pokud používají macOS, jsou v bezpečí a nemusí se kyberhrozeb obávat.

I když je malware pro macOS daleko za škodlivými kódy pro Windows, ať už ve smyslu sofistikovanosti nebo počtu infekcí, postupně se vyvíjí a využívá nové způsoby infekce, maskování a zneužití architektury.

Výzkumníci hledají a analyzují malware pro macOS, ale dostupných zdrojů, kde by šlo najít přehledně všechny informace, není mnoho. Výzkumný tým Check Point Research proto nabízí jednoduše a přehledně vše na jednom místě, u každého malwaru jsou odkazy na původní reporty a další užitečné informace.

Stránka bude průběžně aktualizována a doplňována o další nově objevené škodlivé kódy. V současné době je na stránce analýza téměř 50 malwarů pro macOS.

Více informací najdete v knihovně výzkumného týmu Check Point Research.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení