Menu

Zabezpečení železnic: Komedie v přímém přenosu BBC

06.05.2015 10:31 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zabezpečení železnic: Komedie v přímém přenosu BBC

Zabezpečení železnic: Komedie v přímém přenosu BBC | foto: CHIP

Během vysílání dokumentu o řízení vlaků na nádraží Waterloo bylo nedopatřením zaznamenáno heslo do celého systému. Bylo nalepeno na malém papírku na monitoru.

Před několika dny jsem vás informovali o nových cílech hackerů v podobě infrastruktury (http://www.chip.cz/…razky-vlaku/). Někteří experti se ale  s tímto názorem neztotožňují a považují klíčovou infrastrukturu za dobře zabezpečenou. Britská BBC ale při natáčení dokumentu „Nick and Margaret: The Trouble with Our Trains“ zaznamenala heslo pro přihlášení go globálního řídicího systému. Heslo znělo „Password3“ (heslo3) a bylo přilepeno na papírku na monitoru. To je asi nejlepší ukázka stavu zabezpečení takovéto infrastruktury.

2015-06-waterloo2-nahled

https://grahamcluley.com/2015/05/train-control-centre-passwords-revealed/

Dokument BBC byl původně zveřejněn na YouTube, ale po upozornění na tento problém a obavám o bezpečnost stažen. Podle našeho názoru po tomto určitě dojde k celé řadě změn pro zvýšení bezpečnosti: minimálně se budou lepit papírky s hesly do šuplíků a heslo bude změněno na Password4. Už taky bylo na čase…

Další podrobnosti o celé kauze najdete v článku na https://grahamcluley.com/…ds-revealed/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení