Menu

Zabijácký USB flash disk na prodej!

22.09.2016 12:48 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zabijácký USB flash disk na prodej!

Zabijácký USB flash disk na prodej! | foto: CHIP

Před několika měsíci jsme vám ukázali prototyp USB flash disku, který během několika sekund dokázal zničit zařízení, ke kterému byl připojen. Nyní si ho můžete koupit.

Ruský výzkumný pracovník známý pod přezdívkou Dark Purple před několika měsíci předvedl prototyp, který během několika sekund zničí téměř cokoliv, k čemu je připojen - notebooky, počítače nebo televizory. USB flash disk Killer byl ale v podstatě jen teoretickou ukázkou, čeho je možné s trochou šikovnosti dokázat.

Nápadu se ale chytla technologická firma z Hong Kongu, která v současnosti za necelých 50 dolarů prodává (www.usbkill.com)  výrobek s označením USB 2.0 Kill s podobnými vlastnostmi, které měl původní USB flash disk Killer. I on pro zničení počítače využívá kondenzátory, které do připojeného zařízení vyšlou silný proudový impulz, který zařízení zničí. Za zmínku také stojí, že firma nabízí i ochranu před útokem tohoto typu. Další podrobnosti najdete v článku na serveru The Hacker News na http://thehackernews.com/2016/09/usb-kill-computer.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení