Menu

Zabijácký USB flash disk

13.10.2015 14:14 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zabijácký USB flash disk

Zabijácký USB flash disk | foto: CHIP

Ruský bezpečnostní expert předvedl flash disk, který během několika sekund dokáže zničit libovolný počítač. 

Neuvěřitelné hacky pouze pomocí klávesnice, vybuchující a hořící počítače… všechna tato filmová klišé obvykle vyvolávají na tvářích zkušených počítačových uživatelů široké úsměvy. Jak se ale zdá, nemusí na nich vydržet na dlouhou dobu.

V březnu letošního roku představil ruský bezpečnostní expert známý pod přezdívkou Dark Purple koncept zařízení, které je schopné poškodit hardware po připojení do USB portu. Letos na podzim předvedl jeho vylepšenou verzi, která dokáže během několika sekund zcela zničit libovolný počítač, nezávisle na jeho operačním systému. Video s ukázkou, na které zničí notebook Lenovo ThinkPad X60 najdete na YouTube (www.youtube.com/watch?v=_TidRpVWXBE). Další podrobnosti o způsobu útoku a technologiích, které „USB Killer 2.0“ využívá, najdete na webu TheHackerNews (http://thehackernews.com/2015/10/usb-killer.html). Pokud ovládáte ruštinu, můžete tuto „zbraň“ okomentovat přímo na webu autora na http://habrahabr.ru/post/268421/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení