Menu

Záchrana smazaných souborů v zařízení s Androidem

23.10.2017 12:45 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Záchrana smazaných souborů v zařízení s Androidem

Záchrana smazaných souborů v zařízení s Androidem | foto: CHIP

Náhodně smazané soubory lze v počítači většinou snadno obnovit. Na zařízení s Androidem to tak jednoduché není, ale máme pro vás řešení.

Pokud si na počítači smažete omylem soubor, najdete ho buď v Koši, který je na ploše operačního systému Windows a snadno je z něj obnovíte na původní místo, nebo můžete použít nějaký specializovaný nástroj na záchranu dat, jako je například Recuva. Na rozdíl od operačního systému Windows ale v systému Android Koš chybí. Jakousi funkci Koše ale plní některé doplňkové programy, jako například aplikace Dumpster, kterou najdete v ochodu s aplikacemi Play.

Stačí, když si ji nainstalujete do zařízení (smartphone, tablet), a můžete pak pomocí ní obnovit smazané fotografie, hudební soubory, videa a další dokumenty a soubory. Nejprve budete muset aplikaci povolit přístup k SD kartě. Pak už si bude aplikace držet přehled o tom, jaké soubory jste vymazali, a v případě potřeby je budete moct obnovit. 

dumpster2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení