Menu

Zajímavá inovace: smartphony Xiaomi brzy získají užitečnou funkci

02.02.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zajímavá inovace: smartphony Xiaomi brzy získají užitečnou funkci

Zajímavá inovace: smartphony Xiaomi brzy získají užitečnou funkci | foto: StockSnap/Pixabay

Jednou z nejdůležitějších součástí smartphonu je akumulátor. Většina výrobců mu ale nevěnuje dostatečnou pozornost. Společnost Xiaomi to nyní chce změnit a rozšířit své smartphony o funkci, která bude poskytovat souhrnné informace o akumulátoru v zařízení.

Čínský výrobce smartphonů, Xiaomi, pro svá zařízení velmi pravděpodobně plánuje novou funkci. V telegramové skupině Xiaomiui unikly informace o skrytém kódu v novém firmwaru mobilního telefonu. Vyplývá z nich, že v budoucnu se na smartphonech Xiaomi zobrazí nejen aktuální stav akumulátoru, ale na samostatné obrazovce bude souhrnný přehled o celkovém stavu akumulátoru.

Uživatel tak bude mít k dispozici aktuální informaci o tom, v jaké kondici se akumulátor nachází. Novinkou bude detailnější přehled v části "Battery usage", kde Xiaomi rozlišuje mezi čtyřmi úrovněmi, od "Excellent/Vynikající", až po "Špatná/Poor". Pod tímto základním hodnocením by měly být dále umístěny další doplňkové informace. Mezi nimi například i to, kolikrát byl akumulátor přes den nabíjen, nebo jakou má aktuální teplotu.

Bude detailnější informace o akumulátoru brzy na všech typech smartphonů?

xiaomi-screen

Smartphony Xiaomi by se měly brzy dočkat nové funkce pro monitoring stavu akumulátoru. Uživatelé by tak měli získat lepší přehled. | Zdroj: Xiaomiui

Xiaomi by tak mohlo vylepšit funkci, která by do budoucna mohla být k dispozici na všech smartphonech. Uživatelé tak získají aktuální informaci o kondici akumulátoru a jeho případných problémech. Je to docela obrat, protože výrobci se doposud bránili přístupu k akumulátoru a poskytování konkrétnějších informací. U špičkových výrobců to tak je už delší dobu. Díky nové, detailnější a přehlednější informaci o kondici akumulátoru by ale uživatelé měli šanci posoudit, zda se vyplatí další prodej zařízení, výměna akumulátoru nebo v případě problémů o nich mohou informovat výrobce a poskytnout mu konkrétní údaje s žádostí o řešení.

V případě použitého zařízení lze také lépe odhadnout, jakou bude mít výdrž na akumulátor či zda se vyplatí nákup nového. Kdy přesně bude tato funkce představena ve smartphonech Xiaomi zatím není jisté. Každopádně vzhledem k tomu, že potřebné soubory jsou už součástí firmwaru nových smartphonů, by zavedení nové funkce už na sebe nemělo nechat dlouho čekat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení