Menu

Zákaz dovozu PlayStation 3 do Evropy

01.03.2011 09:53 | Redakce Chip + Přidat komentář
Zákaz dovozu PlayStation 3 do Evropy

Zákaz dovozu PlayStation 3 do Evropy | foto: CHIP

Evropští celníci byli jasně instruováni: všechny dodávky PlayStation 3 do Evropy musí být zastaveny. Příkaz k tomuto kroku pochází ze soudního dvora v Haagu.

Dodávky PlayStation 3 do Evropy mají být zastaveny nejméně na 10 dnů.  Důvodem tohoto příkazu je to, že společnost LG začala patentový spor se Sony o Blu-Ray. LG se domáhá na podílu ze zisku z prodeje konzolí Sony, protože tvrdí, že společnost porušuje některé z jejich patentů. Sony odmítla komentovat rozhodnutí soudního dvora s tím, že nebude mluvit o probíhajících soudních sporech této společnosti.

Blokáda konzolí by neměla mít vliv na dostupnost a cenu konzolí PlayStation 3.

Distributoři mají dostatek zásob konzolí ve svých skladech, které podle vyjádření společnosti Sony vydrží až do vyřešení soudního sporu a odblokování embarga na dovoz do Evropské unie.

Nicméně pokud by se případ protáhnul, může Sony po společnosti LG požadovat náhradu ztráty na zisku, která se může měřit ve stovkách milionů dolarů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení