Menu

Základní úpravy fotografií z mobilu

27.05.2018 12:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Základní úpravy fotografií z mobilu

Základní úpravy fotografií z mobilu | foto: CHIP

Některé smartphony již fotografují velmi dobře a jsou vždy po ruce. Pokud se ale se snímky chcete pochlubit, věnujte přesto pozornost jejich úpravě v počítači, čímž obejdete nevýhody, které smartphony stále mají. 

Otevřete snímek v programu Zoner Photo Studio X a přejděte do režimu »Vyvolat«. Úpravu můžete začít nástrojem »Ořez a otočení«, abyste ořezem upravili kompozici. Smartphony nemají zoom, takže často je v záběru více, než potřebujete, a důležitý objekt by na fotografii zanikl. Můžete pokračovat nástrojem »Vyrovnání bílé«, kde máte možnost změnit teplotu bílé barvy a odstín. Pokud má snímek modrý nádech, teplotu zvyšte. Když jsou naopak barvy příliš do žluta, posuňte táhlo doleva. Pomocí »Odstín« se zbavíte barevného nádechu. Následně v části »Expozice« podle potřeby upravte hodnoty expozice, kontrastu a světla. Je zde i posuvník »Zřetelnost«, který vám pomůže zvýraznit hrany a přidat snímku vnitřní kontrast a dynamiku. Jestliže chcete mít fotografie výraznější a pro někoho poutavější, v části »Barva« zvyšte hodnotu u »Sytost« a »Živost«. Není-li snímek dostatečně ostrý, otevřete ještě panel »Ostrost« a nastavte »Sílu doostření«. Pak už se snímkem můžete pochlubit na sociálních sítích.

zoner2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení