Menu

Zakřivené rychlé herní monitory

07.12.2017 17:16 | Milan Loucký + Přidat komentář
Zakřivené rychlé herní monitory

Zakřivené rychlé herní monitory | foto: CHIP

Asus začal v Česku a na Slovensku prodávat dva herní monitory se zakřiveným panelem a rychlou obnovovací frekvencí.

32palcový model ROG Strix XG32VQ je univerzální monitor pro hráče, kterým nabízí výbornou kvalitu obrazu, obnovovací frekvenci 144 Hz a barevný gamut pokrývající 125 % spektra sRGB. 35palcový model ROG Strix XG35VQ je aktuálně největším zakřiveným monitorem z řady ROG, jenž dokáže hráčům zprostředkovat výjimečné vizuální zážitky díky rozlišení UWQHD a obnovovací frekvenci 100 Hz. Oba modely jsou vybaveny technologií Adaptive-Sync (FreeSync), která zajišťuje plynulou hru bez trhání a zasekávání obrazu díky synchronizaci s grafickou kartou v PC. Obě novinky také obsahují funkci Asus Aura Sync, která umožňuje bezproblémovou synchronizaci s ostatními komponenty a periferiemi podporujícími světelné efekty Asus Aura. Monitor ROG XG35VQ se prodává za 24 290 Kč, resp. 939 euro s DPH. Model XG32VQ je v prodeji za cenu 16 290 Kč, resp. 629 euro s DPH.

Monitory ROG Strix XG32VQ i ROG Strix XG35VQ využívají panel se zakřivením 1800R. Toto zakřivení znamená, že každý bod na displeji je ve stejné vzdálenosti od očí diváka. To zaručuje výjimečné herní zážitky, široký pozorovací úhel s menším zkreslením a barevným posunem a větší pohodlí při dlouhých herních maratonech.

Díky kombinaci zakřiveného panelu s barevným gamutem pokrývajícím 125 % spektra sRGB nabízí model ROG Strix XG32VQ širší škálu barev. Jeho větší sourozenec ROG Strix XG35VQ disponuje poměrem stran 21: 9, které poskytuje o 35 % více herního prostoru na obrazovce než monitor s WQHD rozlišením. Použité rozlišení UWQHD (3440 x 1440) přináší vysokou úroveň detailů a jasnější textury.

ROG Strix XG35VQ se vyznačuje obnovovací frekvencí 100 Hz, která hráčům přináší zásadní výhodu při hraní FPS stříleček, závodních her, strategií, RPG či sportovních titulů. Na nejnáročnější hry využívající nejvyšší vizuální nastavení je ROG Strix XG32VQ připraven zásluhou vysoké obnovovací frekvence 144 Hz, což zaručuje zcela plynulý obraze bez vstupních prodlev.

ROG Strix XG35VQ navíc obsahuje technologii Asus Extreme Low Motion Blur, díky níž jsou pohybující se objekty zobrazené ostřeji a celkový dojem ze hry je plynulejší a citlivější s rychlejší odezvou.

ROG Strix XG32VQ i XG35VQ jsou vybaveny speciálními herními funkcemi Asus vyvinutými na základě doporučení profesionálních hráčů. Funkce GamePlus umožňuje okamžitý přístup k různým typům zaměřovacího kříže, časovači na obrazovce, počitadlu snímků za sekundu a funkci zarovnání zobrazení při práci s více monitory.

GameVisual poskytuje až sedm přednastavených režimů zobrazení, které optimalizují nastavení monitoru pro různé typy her. Aplikace DisplayWidget umožňuje uživatelům snadno a rychle upravovat nastavení a konfigurace Asus GameVisual, App Sync nebo filtry modrého světla.

Námi testované herní monitory hledejte na tomto odkazu.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení