Menu

Zalman FX70 – univerzální pasivní chladič

25.02.2014 23:43 | Michal Bareš + Přidat komentář
Zalman FX70 – univerzální pasivní chladič

Zalman FX70 – univerzální pasivní chladič | foto: CHIP

Firma Zalman uvádí na trh pasivní chladič CPU, který lze použít se všemi dnes používanými paticemi CPU

zalman-fx70-nahled

Zalman FX70

Tento chladič má dvě hlavní výhody, a to že jej lze použít na všechny v současné době používané typy desktopových procesorů od AMD i Intelu, a že je pasivní, tedy úplně tichý. Podle výrobce je chladič schopen účinně odvádět teplo i z nejrychlejších procesorů Intel Core i7. Zalman FX70 zvládne i CPU s až 95W TDP, ovšem hodně záleží na tom, zda ve skříni počítače probíhá dostatečným způsobem cirkulace vzduchu realizovaná ventilátory skříně. V ideálním případě by měla být skříň, do které chcete tento chladič použít, vybavena předním i zadním ventilátorem s dostatečným průměrem a pomalým otáčením lopatek, jinak výhoda supertichého provozu chladiče padá. Podle výrobce má chladič speciálně natočené chladící destičky, které usnadňují odvod tepelné energie vzduchem proudícím chladičem. Za přenos tepla z ústřední jednotky zodpovídá šest tepelně vodivých trubek (heatpipes). Pokud chcete získat ještě větší výkon, výrobce umožnil nainstalovat ventilátor o průměru 120 mm na přední nebo zadní straně radiátoru (součástí příslušenství je vhodný montážní držák).

Chladič je opatřen protikorozním, niklovým povrchem, jinak je vyroben z hliníku a mědi. Má rozměry 110×140×158 mm a hmotnost 530 gramů. Je kompatibilní s paticemi Intel LGA 775, 1366, 1150, 1155/1156 a 2011 a AMD Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1. Doporučená maloobchodní cena chladiče Zalman FX70 činí 1 290 vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení