Menu

Zařízení Apple bez možnosti kabelové konektivity: otázky kolem obnovy zařízení

08.03.2021 07:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zařízení Apple bez možnosti kabelové konektivity: otázky kolem obnovy zařízení

Zařízení Apple bez možnosti kabelové konektivity: otázky kolem obnovy zařízení | foto: Pexels/Pixabay

Do oficiálního uvedení nové generace iPhonů 13 nás čeká ještě několik měsíců, přesto už o nové generaci koluje řada úniků. Podle nejnovějších informací by Apple chtěl nové smartphony zcela zbavit možnosti kabelových připojení, což by ale mohlo uživatelům způsobit problémy.

Vypadá to, že u nové generace oblíbených smartphonů iPhone chce Apple ve svém oboru opět nastavit nové standardy. Jak uvedl server Appleosophy, výrobce plánuje nová zařízení zbavit možnosti jakéhokoliv připojení prostřednictvím kabelu.

Znamenalo by to i vynechání známého konektoru Lightning, který využívají současné modely. Audio zdířku 3,5 mm už Apple opustil před lety. Naposledy byla osazena na modelech řady 6, modely řady 7 ji od roku 2016 už neobsahovaly.

Skutečnost, že by nová generace iPhonů byla i bez konektoru Lightning, může vést k problémům zejména v případech potřeby obnovy smartphonů. Jejich zálohování se často bez kabelového připojení k počítači neobejde. Vývojáři ale zjevně už pracují na řešení tohoto problému.

iphonecabelless

| Zdroj: Twitter/Appleosophy

iPhony bez možnosti kabelového připojení? Uživatelé by mohli čelit těmto problémům

Jednou z možností řešení bezkabelového restartu by mohla být »Internet recovery«. Tato možnost je už k dispozici na počítačích Mac. Lze také uvažovat o propojení s PC prostřednictvím Bluetooth. Je ale otázka, zda by při využití této technologie bylo dosaženo dostatečné síly signálu a především rychlosti přenosu.

Doposud šlo především o různé spekulace a informační úniky, které kolovaly na odborných fórech. Jako obvykle bude Apple do poslední chvíle informace tajit, takže nic oficiálního se do okamžiku uvedení nových zařízení nedozvíme. Zda Apple skutečně u nového iPhonu 13 zcela upustí od kabelových připojení, bude pravděpodobně známé až na podzim tohoto roku. V tomto období by se nová generace smartphonů měla objevit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.